Silvestr Tkáč

Afričan
tlumočník
projektový koordinátor
vizionář
Náš kamarád Silvestr je v dobrém slova smyslu blázen. Není moc lidí, kteří dělají to co on a ještě s takovým nasazením. Vystudoval perštinu v Iránu, pracoval jako tlumočník na velvyslanectví, válka neválka, procestoval všechny země v regionu a o pár let později se přestěhoval do Gambie, aby koordinoval projekty neziskovky Kola pro Afriku a založil firmu na 3D tisk.

Po studiu perštiny a perské literatury v Íránu pracoval dva roky jako tlumočník perštiny. Organizoval servis politické a podnikatelské delegace a taktéž tlumočil na volné noze. Počas studia se živil jako průvodce zájezdů a expedic po Íránu a Iráku. V roce 2017 začal Silvestr s designem a průvodcováním tzv. benefičních expedic na podporu dobročinných projektů a ve stejném roce odjel do Gambie pracovat jako projektový koordinátor společnosti Kola pro Afriku. Během dvou let rozpracoval strategii monitoringu partnerských škol a tréninků cyklomechaniků. V roce 2019 založil s gambijskými partnery společnost Make3D a je v současné době jediný komerční poskytovatel 3D tisku v zemi. Více o této aktivitě se můžeš dočíst na Czech Crunch. Ve volných chvílích stále průvodcuje výpravy a expedice.

https://cc.cz/gambijske-problemy-ceska-reseni-silvestr-tkac-v-africe-pomaha-3d-tiskem-lekarum-i-opravarum-kol/
Silvestr Tkáč

Videa a rozhovory

Cestovatelské úspěchy

2022

Přidal se k lékařům bez hranic. Strávil několik měsíců na misích v Bělorusku, válečné Ukrajině. Rovněž byl na pracovních cestách v Sierra Leone a naposledy v Jižním Súdánu. Přestěhoval se zpět do ČR.

2019

Založil firmu na 3D tisk v Gambii. Organizace dobročinných expedic do íráckého Kurdistánu.

2017

Přestěhoval se do Gambie, kde pracoval pro neziskovku Kola pro Afriku.

2015

Dostudoval perštinu na univerzitě v Teheránu. Poté se 2 roky živil jako tlumočník.

2013
Byl jako průvodce na své první výpravě v Rumunsku. Obcestoval velkou část severní