Členství
v Expedition Clubu

Jsme Expedition Club, cestovní kancelář a cestovatelský spolek, který spojuje lidi s vášní pro cestování, dobrodružství a sport.

Vytváříme prostředí pro zkušené cestovatele i začátečníky a pomáháme jim posouvat své hranice a realizovat sny. V popředí našeho zájmu stojí hory a odlehlé kouty světa, které jsou nejlepším nástrojem pro hledání vlastních limitů. Moc dobře víme, že jakmile vylezeš svou první třítisícovku, začneš koukat po čtyřce a než se naděješ, stojíš na vrcholu pětky. Chceme ti ukázat, že trocha nepohodlí a strádání může být tou správnou cestou k nalezení štěstí a pohody.

Vznikli jsme jako spolek s heslem - "Nejsme cestovka, jsme Expedition club" - a v tomto duchu se snažíme v činnosti pokračovat. Naše členská základna dnes čítá několik tisíc členů. Jak se říká Vrána k vráně sedá a my jsme rádi, že se naši členi stále vrací. Uvědomujeme si, že kromě toho co na výpravě zažiješ, je stejně důležité s kým to zažiješ, a proto si členy pečlivě vybíráme.

Pro naše členy organizujeme zdarma jedinečné výpravy, víkendové akce, přednášky a srazy. Jako Aktivní člen máš však i možnost zůčastnit se reálných expedic, nebo získat finanční podporu pro svůj cestovatelský projekt díky Expedičnímu grantu. Naším cílem je vytvářet aktivní a odpovědnou cestovatelskou komunitu a předávat dál naše hodnoty. Všechny výhody členství najdeš níže.

Základní členství

Aby ses mohl stát základním členem spolku, je nutné splnit následující podmínku:

Check mark
Účast alespoň na 1 zahraniční výpravě Expedition Clubu.

I přesto, že nejsi člen, můžeš vyplnit přihlášku. Poté co ti ji schválíme, můžeš začít čerpat výhody členství. Formálně však základní členství získáš až po návratu ze zahraniční akce, do té doby jsi čekatel.

Výhody základního členství

 • Snížené storno - pokud za tebe nalezneme náhradu, platíš jen administrativní storno. Viz smluvní podmínky část 7.
 • Víkendovky - zdarma pořádáme krátké výpravy, na kterých nás můžeš blíže poznat a udělat si představu, jestli se s námi chceš vydat někam dál. Na aktuální seznam se podívej ZDE.
 • Půjčovna - pro naše členy máme k dispozici půjčovnu vybavení ZDE.
 • Konzultace a poradenství - chystáš se na nějakou cestu sám a nejsi si něčím jistý? Nestyď se nás zeptat – rádi ti poradíme, jak se na takovou výpravu nebo expedici připravit.
 • Slevy u partnerů - možnost využít některé slevy u partnerů. Více ZDE.

Aktivní členství

Abys byl aktivním členem spolku, je nutné splnit následující podmínky:

Check mark
Účast alespoň na 3 zahraničních výpravách Expedition Clubu.
Check mark
Pro zachování členství je třeba zúčastnit se výpravy v zahraničí v posledních 3 letech

Výhody aktivního členství

 • Přednostní přihlašování - na některé výpravy mají aktivní členi přednost v přihlašování.
 • Expediční Grant - jako aktivní člen máš možnost získat podporu na svou vlastní expedici z našeho grantu. Více ZDE.
 • Expedice - pouze aktivní člen se může účastnit jedinečných expedic, které zdarma organizujeme! Co jsou naše expedice a jaké máme aktuálně v plánu najdeš ZDE.
 • Snížené storno - pokud za tebe nalezneme náhradu, platíš jen snížené administrativní storno a to o 50% nižší než základní člen. Viz smluvní podmínky část 7.
 • Výpravy pro aktivní členy - možnost účastnit se specifických akcí a výprav, které děláme jenom pro naše aktivní členy za „odměnu“. Mohou to být např. alpské výstupy.
 • Slevy u partnerů - víme, že kvalitní vybavení na cesty nepořídíš za pakatel. Dohodli jsme ti zajímavé slevy u některých českých výrobců. Vice ZDE.
 • Půjčovna - aktivní členi mají půjčovné za zvýhodněnou cenu. Více k půjčovně najdeš ZDE.
 • Všechny výhody základního členství

Než s námi vyrazíš

Pro koho jsou výpravy určeny?

Na výpravu může jet kdokoliv, ale určena je především duchem mladým a energickým lidem. Na skutečném věku nezáleží, důležité je spíš jak se ty sám cítíš. Vítáme pozitivní lidi otevřené novým zážitkům, se kterými je radost strávit pár dní na cestách. Rozhodně nezáleží na tom, jestli jsi tvrdý chlapák nebo křehká dívka (za předpokladu, že uzvedneš batoh). Podstatné je mít chuť poznávat a objevovat. Důležitou vlastností je schopnost přizpůsobit se cizokrajným podmínkám, snést trochu nepohody a podat pomocnou ruku ostatním, když je třeba.

Jak jsou naše výpravy náročné?

Nemusíš být Messner ani Zátopek, ale některé výpravy jistě prověří tvou fyzičku. Věnuj pozornost hodnocení náročnosti, které ti pomůže dobře vybrat tu správnou výzvu pro tebe - ZDE.

Jaké je cestování s námi?

Nečekej, že výprava s námi bude vždy standardní a vše do puntíku přesně podle itineráře. Program je často orientační a necháváme si prostor pro improvizaci a změny. Občas po Tobě budeme chtít pomoc při zařizování věcí na místě a občas se o sebe budeš muset chvíli postarat sám. I když má průvodce program dobře připravený, tak pokud se na cestě naskytne impuls, kterého by bylo škoda nevyužít, může se program lehce změnit. To je totiž to pravé koření, které dává cestování svěží nádech svobody a nezávislosti! 


Co od nás rozhodně nečekej


 • Dlouhé historické výklady - i když netvrdím, že znalosti nemáme. Věci které si člověk přečte z průvodce však pro nás nejsou přidanou hodnotou.
 • Pětihvězdičkové hotely - nemáme rádi bubliny západního luxusu tam kde nepatří, ctíme místní poměry a chceme zemi opravdu poznat.
 • Neosobní přístup a nadřazenost.
 • Velké skupinky lidí.
 • Nudu a zkostnatělost.

Jak zjistím jestli jsem základní/aktivní člen?

Připravujeme pro tebe členskou sekci webu, kde snadno zjistíš svůj členský status a mnoho dalšího. Do té doby se ptej na: info@expeditionclub.cz, nebo garanta Výpravy.

Pro zachování aktivního členství je třeba zúčastnit se v posledních 3 letech od vzniku členství aspoň jedné zahraniční výpravy. Pokud tuto podmínku nesplníš, aktivní členství zaniká a tvé členství se mění na základní členství. Základní členství nepropadá. Jednou členem, navždy členem!

Pravidla a Stanovy Spolku

 • Pravidla Spolku nalezneš ZDE
 • Stanovy Spolku nalezneš ZDE

Aktuálně na Expedition bloguZápisky z našich cestovních deníků