Dan Born

Inspirátor
tahoun
tak trochu ajťák
pískař klikař

Jestli se dá o někom říct, že ho Klub vychoval, tak je Dan ten nejlepší příklad. Absolvoval s námi nejméně 10 akcí jako účastník a během nich nám přirostl k srdci. Jak už to bývá, z účastníků se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Od té doby do toho Dan jak se patří šlape a má na pažbě nejeden cenný zářez. 

Společně s Láďou Smržem, jako nejmladší člověk, přešel zamrzlé jezero Bajkal. Vedl výpravu do Kazachstánu na odlehlé čtyřtisícovky. Absolvoval expedici po zemi z ČR podél západního pobřeží Afriky až do Gambie a v létě 2021 byl s námi v Pákistánu, pokoušet osmitisícový vrchol Gasherbrum II. Do budoucna má prý ještě velké plány, a tak se máme v jeho podání na co těšit. Dan žije v Praze kde dlouhé roky pracoval na vývoji Twista a teď rozvíjí automatizační platformu Make. Nejčastěji ho můžeš potkat v jeho žluté dodávce Žloutkovi jak parkuje s Aniou a Jirkou někde u skal. Není toho málo a bude toho víc, holt silnej ročník 1997. O tomhle klukovi ještě hodně uslyšíme. 

Jo a pro ty, kteří chtějí zjistit o Danovi trochu více. kouknětě na jeho BLOG. Normálně blogy nečtu, ale tohle je fakt sranda!

https://blog.danborn.cz
Dan Born

Videa a rozhovory

Cestovatelské úspěchy

2022

Dan se stal tátou malého Jirky.

2021

Dan zjistil, že osmitisícovky nejsou pro něj - v 6 400 m n.m. na Gasherbrumu II - více ZDEPak se oženil. 

2020

Dan přežil svou smrt při pádu na písku - více u piva.

2019

Dan v zimě přešel jako nejmladší člověk zamrzlé jezero Bajkal v rekordním čase 16 dní 6 hod 6 min. Expedice BaikalBois 2019.

2017

Dan našel novou lásku - Expedition Club.

2016

Dan šel své 4. camino de santiago - na dlouhou dobu poslední. Taky maturoval.

Průvodcovy výpravy