7. 5. - 12. 5. 2024
11 990
více
7. 5. - 12. 5. 2024
Výprava je plná. Přihlas se jako náhradník.
Plně obsazeno

Chorvatsko na seakajaku - do neznáma

Vítr ve vlasech, kapky slané mořské vody ve tváři, hejna delfínů a pádlo v ruce. Kam? To zatím neprozradíme.

Expedice #1122
6 dnů7. 5. - 12. 5. 2024
EvropaChorvatsko
7Účastníků
Náročnost
3 z 5

Nabalit si vše co potřebuješ na následující dny do 5 metrů dlouhé lodě a vydat se vstříc vlnám. Že to zní lákavě? Je v tom totiž mnohem víc, než by se mohlo zdát! Během toulek mezi ostrůvky potkáš hejna ryb, delfíny a budeš sledovat zapadající slunce od ohně na opuštěných plážích. Nebyla by to výprava s Cupi, aby z kajaku večer nevylovila kytaru. Moře ti dá svobodu a pádlování klid. Zanořit list pádla do vody znovu a znovu a znovu je totiž zvláštně uklidňující a harmonizující činnost. Vydáme se podél chorvatského pobřeží ve společnosti hejn racků, rybářských lodí a vlastních myšlenek do neznáma...

Podél pobřeží do neznáma

Proč zatím neprozradíme přesnou destinaci, kam se letos na první jarní pádlování vydáme? Protože ji neznáme! Tato výprava je součástí většího projektu, který si na sebe průvodkyně Terka ušila. Chystá se obeplout celé pobřeží Chorvatska! Bude tak sama na cestě mezi vlnami od začátku března a my ještě nevíme, kde přesně ji zastihneme. V příštím roce ji čekají takové projekty rovnou dva. Vlastně se tu bude jen trochu rozcvičovat na opravdovou expedici na severu (Seakayaková Expedice napříč Baltem). Rozhodně ji ale potěší společnost podobných dobrodruhů. Nemusíš mít strach - Cupi zná Chorvatsko na seakajaku jako své boty a snad žádné místo na její trase není nudné. Během čtyřdenní plavby ji doprovodíme, jak je na seakajakových výpravách zvykem, s přespáním na ostrůvcích, toulkami podél pobřeží a ochutnávkou jejího nejoblíbenějšího chobotnicového salátu.

3
5
Průzkumník
Náročnost
Už jsi někdy držel pádlo v ruce a zvládneš alespoň 15 kilometrů.

Už víš jak mořský kajak vypadá a první kilometry máš za sebou. Nemusíš mít zkušenosti z moře, to se naučíme na této akci. Ale i jako začínající kajakář bys měl mít před akcí za sebou alespoň jednodenní výlet na přehradě, abys věděl, že zvládneš v kajku s přestávkami nějaký čas sedět. Veškeré vybavení, jídlo i vodu si povezeme v kajaku s sebou.

zobrazit více
Přehled náročností

Plavba na seakajaku

Mořský kajak je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám příboje a i přes jeho délku je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě. To by ale byla škoda. Chorvatsko má krom teplého moře jednu ohromnou výhodu - množství drobných ostrůvků s písečnými plážemi, na kterých se dá každý večer utábořit před dalším pádlováním. 

Bezpečnost

Stejně jako hory je i moře nevyzpytatelné. Výprava je koncipována i pro začínající kajakáře, a proto je u jejího plánování kladen veliký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je omezen počet účastníků. Budeme se pohybovat na moři v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy. Pro větší bezpečnost je velikost skupiny omezena na 7 účastníků.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou. 

Ubytování

Spát budeme ve stanech nebo pod širákem na plážích. Na ostrovech si můžeme i rozdělat ohýnek a užít si kýčovitou atmosféru Jadranu. Poslední den pouze dopádlujeme k pobřeží, dopravíme se zpět pro auto a vyrazíme na cestu domů. Pokud by nás snad zastihlo špatné počasí, najdeme si na poslední večer místo, kde přespíme v suchu a teple.

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi je dostatek místa pro běžnou „expediční“ stravu i něco navíc. Pitnou vodu s sebou vozíme v 5 litrových pet lahvích. Většinu jídla si povezeme už z Brna. 

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů je v ceně výpravy. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém. 

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Ranní odjezd z Brna, ať se vyhneme nočnímu přejezdu. Projedeme Slovenskem a Maďarskem do Chorvatska, kde se odpoledne potkáme s Cupi, která na nás bude čekat. Odpoledne a večer strávíme chystáním výbavy, nákupem vína a ochutnáváním chobotnicových salátů. Přespíme na pláži, ze které hned druhý den vyrazíme na moře.

2. - 5. den

Po ranní kávě nám nezbyde nic jiného, než naložit kajaky a vyplout na moře. Kam? To se uvidí, záleží totiž, v které části Chorvatska se bude zrovna Cupi nacházet. Kdo ji ale zná, tak ví, že nikoho nezavede nikam, kde by to byla nuda, nebo malá romantika. Čtyři dny budeme pádlovat mezi ostrovy, podél pobřeží, možná dojde i na delší přejezdy na otevřeném moři. Každý večer si najdeme menší ostrůvek, nebo opuštěnou pláž na které rozděláme oheň, zahrajeme na kytaru (nebo ukulele, asi se do kajaku vejde líp) a budeme se kochat zapadajícím sluncem. Všechno vybavení si povezeme s sebou v kajacích.


Čtvrtý den odpoledne přeci jenom zavadíme o civilizaci. Doprovodíme Cupi na její cestě podél chorvatského pobřeží k některému z přístavních městeček, kde se usušíme v apartmánu, zajdeme na dobrou večeři a vydechneme před cestou zpět.

6. den

Odjezd zpět do ČR. Návrat do Brna ve večerních hodinách.
ukázat další dny

Tvůj průvodceTereza Cupáková

Vodačka
pohodářka
bojovnice se silami chaosu
vládkyně kanclu

Cupi už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy Středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Kromě pádlování na kajaku a vymýšlení originálních seakajakových výprav se stará o chod našeho kanclu.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • Pronájem mořského kajaku, záchranné vesty, nepromokavého pytle a další nutné vodácké výbavy
 • Poplatky za trajekty, pokud budou na trase potřeba
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Námořní mapu oblasti
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, záchranné pomůcky atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.