24. 9. - 29. 9. 2024
12 490
více
24. 9. - 29. 9. 2024
Výprava je plná. Přihlas se jako náhradník.
Plně obsazeno

Chorvatsko na seakayaku - ostrov Rab

Moře ti dá svobodu a pádlování klid. Zanořit list pádla do vody znovu a znovu a znovu je totiž zvláštně uklidňující a harmonizující činnost.

Expedice #1150
6 dnů24. 9. - 29. 9. 2024
EvropaChorvatsko
7Účastníků
Náročnost
3 z 5

Nabalit si vše co potřebuješ na následující dny do 5 metrů dlouhé lodě a vydat se vstříc vlnám. Že to zní lákavě? Je v tom totiž mnohem víc, než by se mohlo zdát! Během toulek mezi ostrůvky potkáš hejna skákajících rybek, možná i ploutev tuňáka nebo delfína a budeš sledovat zapadající slunce od ohně na opuštěných plážích. Nebyla by to výprava s Cupi, aby z kajaku večer nevylovila kytaru. Moře ti dá svobodu a pádlování klid. Zanořit list pádla do vody znovu a znovu a znovu je totiž zvláštně uklidňující a harmonizující činnost. Tentokrát se vydáme obeplout malebný ostrov Rab.

Ostrov Rab

Cupi zná Chorvatsko na seakayaku jako své boty, každé místo tu má své kouzlo a není nudné. Typická vůně borovic, bílé skály na pobřeží a malebné hospůdky a kavárny, kde si můžeš dát Karlovačko a ochutnat dary moře. Pokud nám bude přát počasí obeplujeme za 4,5 dne celý ostrov. Těšit se můžeš na krásné pláže - na Rabu je velká koncentrace těch písečných.  Čeká nás příjemně teplé moře, toho využijeme jak ke koupání, tak k nácviku záchrany. 

Plavba na seakajaku

Mořský kajak je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám příboje a i přes jeho délku je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě. To by ale byla škoda. Chorvatsko má krom teplého moře jednu ohromnou výhodu - množství drobných ostrůvků s písečnými plážemi, na kterých se dá každý večer utábořit před dalším pádlováním. 

3
5
Průzkumník
Náročnost
Už jsi někdy držel pádlo v ruce a zvládneš alespoň 15 kilometrů.

Už víš, jak mořský kajak vypadá a první kilometry máš za sebou. Nemusíš mít zkušenosti z moře, to se naučíme na této akci. Ale i jako začínající kajakář bys měl mít před akcí za sebou alespoň jednodenní výlet na přehradě, abys věděl, že zvládneš v kajku s přestávkami nějaký čas sedět. Veškeré vybavení, jídlo i vodu si povezeme v kajaku s sebou.

zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Stejně jako hory je i moře nevyzpytatelné. Výprava je koncipována i pro začínající kajakáře, a proto je u jejího plánování kladen veliký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je omezen počet účastníků. Budeme se pohybovat na moři v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy. Pro větší bezpečnost je velikost skupiny omezena na 7 účastníků.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou.

Ubytování

Spát budeme ve stanech nebo pod širákem na plážích. Za tónů kytary si užijeme kýčovitou atmosféru Jadranu. Pokud nás zastihne špatné počasí, zvážíme zda jednu noc nestrávíme někde na apartmánu. Pokud to ale jen trochu půjde, budeme spát venku. 

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi je dostatek místa pro běžnou „expediční“ stravu i něco navíc. Pitnou vodu s sebou vozíme v 5 litrových pet lahvích. Většinu jídla si povezeme už z Brna. Alespoň dvakrát se pokusíme navštívit nějakou místní hospůdku. 

Vybavení a půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů je v ceně výpravy. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Ranní odjezd z Brna, ať se vyhneme nočnímu přejezdu. Projedeme Rakouskem a Slovinskem do Chorvatska. Trajektem se dopravíme na ostrov. Pozdní odpoledne strávíme chystáním výbavy, nákupem vína a pokud nám to časově, ukrojíme prvních pár kilometrů, abychom noc strávili na pláži. 

2. - 5. den

Budeme obeplouvat ostrov, směrem kterým nám určí vlny a vítr. Čekají nás večery na krásných plážích. Opuštěné ostrovy Goli a Sveti Grgur, kde jsou zbytky mužské i ženské věznice. Trochu si tu protáhneme nohy a prozkoumáme trosky vězeňských komplexů, které již pomalu upadají v zapomnění. Jako kontrast se podíváme i do hlavního města ostrova - Rabu.

6. den

Možná nás ještě bude čekat pár posledních kilometrů po moři zpět k autu. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

ukázat další dny

Tvůj průvodceTereza Cupáková

Vodačka
pohodářka
bojovnice se silami chaosu
vládkyně kanclu

Cupi už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy Středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Kromě pádlování na kajaku a vymýšlení originálních seakajakových výprav se stará o chod našeho kanclu.

Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • Pronájem mořského kajaku, záchranné vesty, nepromokavého pytle a další nutné vodácké výbavy
 • Poplatky za trajekt, pokud bude kvůli špatnému počasí potřeba
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Námořní mapu oblasti
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, záchranné pomůcky na mořský kajak atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.