29. Expe Talk: Markéta Marvanová - Když vzdálenost (ne)ztrácí smysl

Markéta „Peggy“ Marvanová je extrémní bikerkou se srdcem na správném místě. Ráda se po hlavě vrhá do ultra výzev, před kterými ostatní jen nechápavě kroutí hlavou. Posouvá hranice svých možností a svou sympatickou povahou nejen inspiruje, ale také pomáhá ostatním lidem. Vyhrála The Great Divide Race, který je se svou délkou 4 500 kilometrů právem považován za jeden z nejtěžších MTB závodů na světě. Jako první člověk dokončila se svým parťákem 1 000 kilometrů dlouhou výzvu za polárním kruhem, Lapland Extreme Challenge, a opanovala mnoho dalších nejnáročnějších světových ultra bikových závodů. Ráda však také podniká své osobní výzvy. Se svým partnerem Pavlem Paloncem úspěšně zrealizovali everestingovou výzvu „Korona Himálaje“, kdy na silničních kolech opakovaně zdolávali 14 slavných alpských sedel a na každém z nich vystoupali přes 8 848 metrů. Neúnavně se také věnuje charitativním projektům, kdy jen v rámci Korony Himaláje se jim podařilo vybrat 280 000 Kč na dětskou neurorehabilitační léčbu. Markéta o svých dobrodružstvích přednáší a píše nejen blog, ale také je autorkou dvou knih - „Cesta za štěstím“ a „První stopa“. Peggy svou psychickou i fyzickou silou posouvá hranice možného a ukazuje, že odvaha a vytrvalost mohou znamenat mnohem více než jen medaile na krku. Jsme rádi, že je součástí našeho týmu!

Expe Talk najdeš také na Spotify.