Ondřej Švirák

Systematik
marketingový guru
orienťák
běžec

Skvělý sportovec a dobrodruh tělem i duší, který k životu bytostně potřebuje překonávat výzvy. Ondra je jeden z garantů výprav a zároveň tvůrce vizuálního a kreativního obsahu EC. Vedle březové kůry a zavíracího špendlíku má v Kápézetce taky svůj dron, se kterým dělá dechberoucí záběry ze všech koutů planety.  

Svědčí o tom například tyto dosavadní úspěchy. Během roku 2017 projektem 26 Ultra vytvořil světový rekord, když během 52 týdnů zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 různých státech na 6 kontinentech a kromě toho drží i několik dalších českých rekordů (rychlostní přeběh GR20 na Korsice, nejmladší Čech Tour du Mont Blanc apod.)! "Tak s tímto borcem těžko udržím krok," říkáš si? Pak já na to odvětím: "Tento borec se o tebe zvládne postarat za každých okolností." Na výpravách si nic dokazovat nepotřebuje a jeho skvělá fyzička už mnohokrát napomohla k úspěšnému dokončení výpravy. Sečteno podtrženo, Ondra je člověk, se kterým můžeš vyrazit kamkoliv. Na to vem jed.

Ondřej Švirák

Videa a rozhovory

Cestovatelské úspěchy

2022

Ondrovi se narodila dcera Meda.

2019

Ondrovi se narodila dcera Elenka.

2018

Stává se z něj licencovaný horský průvodce MŠMT.

2017

Ondra si sám vymyslel individuální projekt, v rámci kterého zrealizoval český (neoficiální světový) rekord v podobě 26 Ultra (26 ultramaratonů ve 26 státech na 6 kontinentech během 1 roku).

2017

S Beermental teamem vyhrál dva roky po sobě na závodu Vltava run.

2016

Se svým kamarádem Adamem Chloupkem vytvořili český rekord při přeběhu korsického treku GR20.

2016

Skončil na 18. místě v rámci závodu Ultra-Trail du Mont-Blanc na trati OCC.

2013

Vyhrál čtyři roky po sobě 65 km dlouhý horský ultramaraton Hostýnská osma v kategorii dvojic.

2010

Ondra aktivně běhá orientační běh a je v širším reprezentačním dorosteneckém výběru. Má tři medaile z MČR.