Termín dle domluvy
více
Termín dle domluvy

Expediční Grant

Máš v hlavě zajímavý projekt, který naplní význam slova expedice? Přesvědč nás a my tě finančně podpoříme!

Expedice #958
Evropa, Asie, Afrika, Severní Amerika, Jižní Amerika, Polární oblasti, Balkán, Austrálie a OceánieNeznámá
10Účastníků
Náročnost
5 z 5
Chceme být více než jenom cestovní kancelář. Chceme být průsečíkem expedičního dění v ČR a motivovat lidi k organizování vlastních Expedic a plnění velkých výzev. Nabízíme finanční podporu pro tvůj osobní projekt! 

Expedice tě posune

Každý z nás, kdo někdy zažil opravdovou expedici, si toho nadevše cení. Zkušenosti získané tam, většinou daleko přesahují cokoliv z běžného života. Často řešíš situace, které si v každodenním životě ani nedokážeš představit, dostaneš se do úplně jiného rozpoložení a uvědomíš si malichernost věcí, které ti normálně dělají vrásky. Mnohdy se pohybuješ na hraně psychických i fyzických sil a otevírá se ti úplně jiná perspektiva. Tvůj život se načas omezí na základní úkony a otevře se ti prostor pro nadhled. Bez nadsázky můžu říct, že Expedice je unikátní zkušenost, která tě posune.

5
5
Galeje
Náročnost
EXPEDICE = výzvy daleko nad rámec každodenního života
Je těžké nějak zobecnit náročnost expedic. Význam slova expedice totiž lze naplnit různě. Výstup na osmitisícovku je úplně jiný podnik a vyžaduje jiné schopnosti, než objevitelská výprava do nitra pralesa, či plavba na voru přes oceán, přitom všechny lze označit za expedici. Fyzická náročnost nemusí vždy hrát prim. Stejně důležitý je i faktor psychické náročnosti, vytrvalosti, odhodlání a obecně všeho, co tě nutí překonávat sám sebe. Rozhodně to nebude procházka růžovým sadem, ale síla tvých bicáku nebo stehen nemusí být určující. Náročnost expedic posoudí náš interní tým. 
zobrazit více
Přehled náročností

Pro koho?

Grant je otevřen pouze aktivním členům Expedition Clubu a tvoří tak jeden z pilířů výhod aktivního členství. Proč není určen široké veřejnosti? Je to prosté, vážíme si našich aktivních členů a chceme jim přinášet opravdové výhody. Zároveň víme, že naše komunita je plná schopných a akčních lidí, kteří potřebují jen trochu postrčit.

Jak to funguje?

Máš myšlenku na zajímavý cestovatelský projekt, který naplní význam slova expedice? Přesvědč nás, že víš do čeho jdeš a my ti rádi pomůžeme tvého cíle dosáhnout. ZDE JE FORMULÁŘ, ve kterém nám můžeš svůj projekt detailně představit. Vyplněný ho pošli zpět na info@expeditionclub.cz a my se ti brzy ozveme. Podmínky a výše podpory, bude individuálně posouzena dle zajímavosti a náročnosti podniku. 

Proč to děláme?

Součástí naší mise je sdružovat lidi, kteří sdílí naše hodnoty a mají podobné cíle. Dobrodružství, objevování a posouvání vlastních hranic, to je pro nás klíčové. Věříme, že právě tohle v tobě zanechá nejhlubší stopu, a proto se snažíme tě k tomu motivovat. Chceme, abys posunul svou laťku a pustil se do něčeho, co zatím vypadá jako příliš velké sousto. 


Granty v minulých letech


2022

GREAT HIMALAYAN TRAIL

V rámci Expe Grantu jsme v roce 2022 podpořili Pavlínu Adam při její cestě přes Himaláje. Pavlína je první češka a spolu s kamarádkou Sarah dokonce první žena na světě, která přešla Great Himalayan trail v Nepálu - jeden z nejtěžších horských dálkových treků. Jak to celé vzniklo, se dozvíš na našem BLOGU

2022

SURINAM - NA NAFUKOVACÍ KÁNOI

V rámci Expe Grantu jsme v roce 2022 podpořili Dana Boblacha na jeho vodácké Expedici do Surinamu. Dan spolu s Kateřinou Míčkovou splul 220 km po řekách Zuid a Lucie v izolované části Amazonského pralesa. Článek o jeho expedici najdeš na našem BLOGU.

2021

ISLAND - PŘECHOD LEDOVCE VATNAJÖKULL

Expedice s cílem přejít největší Islandský ledovec a vystoupit na jeho nejvyšší horu. Více se dočteš na našem BLOGU.

2019

EXPEDICE PIK PATKHOR (6083 m)

Expedice s cílem vystoupit na téměř panenský nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více se dočteš na našem BLOGU.

2019

EXPEDICE BAIKALBOIS

Zimní expedice s cílem přejít zamrzlý Baikal. Více se dočteš na našem BLOGU.

ukázat další dny

Tvůj průvodceGuru Expedičnič

Expediční matador
Filantrop
Mecenáš
Arbitr grantu
Guru Expedičnič je rozhodně ten největší borec, kterého v týmu máme. Ví totiž všechno co Martin, Ondra, Víťa a Tom dohromady a ještě mnohem více. Poněkud zvláštní rys tohoto velikána je, že má 4 hlavy, které spolu ne vždy úplně souhlasí, ale vždy se umí dohodnout. Moc dobře totiž ví, že spolu jsou mnohem chytřejší a silnější. Z logicky věci to bude on, kdo rozhodne o udělení grantu. Pro splnění tohoto úkolu mezi námi není povolanějšího. Guru má za sebou mnoho expedičních zářezů, spoustu vylezených velehor, desítky polárnických výprav, desetitisíce naběhaných kilometrů a nespočet nachozených mil. Moc dobře ví co to znamená Expedice a vycítí ji na sto honů. Přesvědčit tohoto matadora nebude snadné, ale nemusíš se bát, Guru má i lidskou tvář a dokáže podat pomocnou ruku, když je třeba.
Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Zajímá tě to ale nejsi aktivní člen? Nezoufej, můžeš se jím taky stát. Stačí splnit pár základních podmínek, které najdeš v sekci Členství. 

Co je v ceně

Výše podpory není předem stanovená a bude se odvíjet od zajímavosti a náročnosti podniku. 

Co není v ceně

Výše podpory není předem stanovená a bude se odvíjet od zajímavosti a náročnosti podniku. 

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.