Termín dle domluvy
více
Termín dle domluvy

Kurz skalního lezení

Lákají tě skály, nebo chceš začít s lezením na umělé stěně? Skvělé! Nám se tento sport stal životním stylem a rádi tě do jeho tajů zasvětíme.

Expedice #919
ČeskoČeská republika
10Účastníků
Náročnost
3 z 5

Víme, jaké to je radovat se na vrcholu skalní věže, nebo u kříže na vrcholu hory a věříme, že tebe to nadchne stejně. Je to nejenom zábava ale i super trénink těla i hlavy. Lezení vyžaduje totiž kus sebepřekonání a posunutí vlastních fyzických i mentálních hranic. Poznat všechny aspekty lezení a proniknout do nich je běh na dlouhou trať. Chce to hlavně spoustu osobních zkušeností, které člověk sbírá celý život. Existují jisté základy, které by měl každý lezec znát, ať už chodí odpoledne na umělou stěnu, nebo balí lano a matroš na výlet do skal.

Jak kurzy probíhají

Kurzy probíhají pod vedením zkušených licencovaných instruktorů skalního lezení v poměru 1:2 max 1:3. Jsme schopni přizpůsobit je tvým individuálním potřebám. Je jen na tobě, jestli se chceš naučit úplné základy, prohloubit své metodické znalosti, naučit se něco z tradičního pískovcového lezení nebo si s námi jen pořádně zalézt a posunout se v technice lezeckého pohybu. Vyber si jednu z možností v sekci níže. 

3
5
Průzkumník
Náročnost
Lezení je takové jaké si ho uděláš.
Sportovní lezení se těžko hodnotí podle naší běžné škály, je to samozřejmě velmi specifická činnost, která vyžaduje dobrou fyzickou i psychickou kondici. Musíš být průměrně fit a udržet se na rukou ve visu, na zbytku se dá pracovat. Při lezení si můžeš dát opravdu do těla, nebo si udělat pohodu a zbytečně to nehrotit. Záleží na tobě. 
zobrazit více
Přehled náročností

Informace o náplni najdeš na stránkách jednotlivých kurzů.

ukázat další dny

Tvoji průvodci

Jan Polášek

Jan Polášek

Hledač smyslu
potírač lhostejnosti
environmentalista
lezec

Nikdo z nás mu neřekne jinak než Polďas nebo Poldík. V jiných kruzích je zase znám jako Pozdrav. Jeho pravé jméno Honza totiž působí svou všedností trochu nepatřičně k někomu tak osobitému. Polďas je neskutečný srdcař, precizní, odpovědný, pokorný a hloubavý, přitom i dostatečně praštěný a tak trochu pankáč. Má procestováno od Yosemit, Nepálu, Íránu, přes Rusko, Jordánsko, Gruzii, až po všechny kouty Evropy. 

Detail průvodce
Tom Cimr

Tom Cimr

Srdcař
idealista
instruktor
horolezec

Největší srdcař, který do klubu vkládá to nejlepší ze sebe, za každou cenu. Expe je jeho denním chlebem, jeho vášní a občas i noční můrou. Tom patří do hor a rozhodl se jít jim v životě naproti. Jeho snem je stát se horským vůdcem UIAGM a od roku 2022 je tomuto snu o pořádný krok blíže - stal se oficiálně adeptem na horského vůdce!

Detail průvodce
Vít Dubec

Vít Dubec

Muzikant
multitalentovaný čávo
surfař
horolezec
Stejně jako nemůže být lezec bez lana, Expedition Club nemůže být bez Víti. Ti dva k sobě tak nějak patří a táhnou to spolu od úplného začátku. Víťa je všestranný sportovec a umělec a pokud někdo dokáže navodit pohodovou atmosféru na výpravě, tak je to právě on!

Detail průvodce
Vít Dubec

Garant výpravy

Vít Dubec

Co je v ceně

  • Detailní info najdeš na stránkách jednotlivých kurzů.


Co není v ceně

  • Detailní info najdeš na stránkách jednotlivých kurzů.


Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Tuto výpravu/kurz/školení, organizuje firma Expedition Club community s.r.o. IČ: 19238355. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více ve smluvních podmínkách.