18. 5. - 19. 5. 2024
7 990
více
18. 5. - 19. 5. 2024
Již proběhlo
Poslední 2 místa
Poslední 2 místa

Lezení na pískovci - Tisá, Ostrov, Rájec

Lezení po pískovcových věžích není jen sportem, ale kulturou a životním stylem. S Filipem do něj můžeš během víkendu nahlédnout a zamilovat si ho.

Expedice #1186
2 dny18. 5. - 19. 5. 2024
ČeskoČeská republika
2Účastníků
Náročnost
3 z 5

Víme, jaké to je radovat se na vrcholu skalní věže a věříme, že tebe to nadchne stejně. Je to nejenom zábava ale i super trénink těla i hlavy. Lezení totiž vyžaduje kus sebepřekonání a posunutí vlastních fyzických i mentálních hranic. Lezení na pískovcích má svá přísná pravidla a specifika. Vyvíjelo se takřka nezávisle na okolním světě, a tak jak ho známe v našich končinách, je celosvětově unikátní. Díky tomu si vyvinulo například vlastní stupnici obtížnosti, techniky jištění pomocí uzlíků a specifický přístup s důrazem na morálový aspekt výstupů.  Během Víkendu na pískovcích ti představíme základy tohoto tradičního stylu. 

Co je náplní víkendu?

Záleží především na tobě! Pokud hledáš jistotu v metodice a chceš se od klasického lezení posunout k pískovcovým technikám, můžeme oba dny pilovat techniky lezení ve spárách, komínech, nebo obecně metodiku. Můžeme to ale pojmou pouze jako zážitkovou věc, Filip tě protáhne nejhezčími terény jeho domácích oblastí a bude to o krásných přelezech a výhledech z věží.

3
5
Průzkumník
Náročnost
Lezení je takové jaké si ho uděláš.
Lezení se těžko hodnotí podle naší běžné škály. Je to velmi specifická činnost, která vyžaduje dobrou fyzickou i psychickou kondici. Musíš být průměrně fit a udržet se na rukou ve visu, na zbytku se dá pracovat. Program a náročnost víkendu probereš individuálně s Filipem. Ideální predispozicí ale je lézt minimálně cesty 5 UIAA.
zobrazit více
Přehled náročností

Místo

Záleží především na počasí. Primárně ovšem míříme na Ostrov, nebo do Tisé. Ve hře jsou i bližší oblasti Saska.

Vybavení a co s sebou

Potřebuješ jenom vlastní lezečky. Všechno ostatní vybavení ti můžeme zdarma půjčit – sedák, helmu, jistítko, popř. odsedku. Magnésium necháme doma. Průvodce bude mít připravenou všechnu potřebnou výbavu.

Co cestou uvidíš?

1. den

Večerní příjezd do kempu nebo jiného ubytování v lezecké oblasti. Povíme si něco o oblasti, kde se nacházíme, a půjdeme na kutě, ať jsme fit na další den.

2. den

Vyrazíme na nějaké lehčí cesty na začátek, které nám pomohou seznámit se s hodně specifickým pískovcovým materiálem. Strávíme prostě den objevováním kouzelných skal, budeme se učit věřit tření pískovcových krystalů a smyček založených do spár. Večer dáme buď ohýnek nebo navštívíme některou z legendárních horolezeckých hospod.

3. den

Dopoledne se ještě vydáme do skal a třeba se už někdo odváží vytáhnout si nějakou dobrodružnou cestu. Někdy před večerem se vydáme na cestu zpět tak, abychom dojeli dostatečně brzy před pondělním vstáváním.

ukázat další dny

Tvůj průvodceFilip Čapek

Horolezec - instruktor - adept na horského vůdce UIAGM

Filip je budoucí mladá krev českých horských vůdců. Do vzdělání nastoupil v roce 2022 a od té doby prochází vzděláním na horolezecké vysoké škole. O svých lezeckých zkušenostech ti popovídá raději sám. Jeho domácím terénem jsou nejvíc Tatry, kde zná každou stěnu. Pískovcové lezení, především v Labáku mu ale učarovalo neméně.

Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Uvedená cena je za jednu osobu na kurzu.
Pro dvě osoby je celková cena 13.990,- Kč

Co je v ceně

  • Zkušený instruktor s více než deseti lety zkušeností. Filip je zároveň adeptem na horského vůdce UIAGM a certifikovaný instruktor skalního lezení.
  • Půjčení certifikovaného lezeckého vybavení, lékárnička a knižní lezecký průvodce
  • Příjemný, povzbuzující a motivující přístup
  • Rozumný poměr instruktora na klienty 1:1 až 1:2

Co není v ceně

  • Cena nezahrnuje dopravu na místo kurzu a ubytování

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Tuto výpravu/kurz/školení, organizuje firma Expedition Club community s.r.o. IČ: 19238355. Nejedná se o kombinaci služeb cestovního ruchu = zájezd.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více ve smluvních podmínkách.
Ještě váháš?