12. 10. - 19. 10. 2024
15 990
letenka cca 6000 Kč
více
12. 10. - 19. 10. 2024

Hangar boulder camp - Albarracin

Albarracín, horská středověká vesnice a skalnatý kaňon připomínající spíše odlehlé prérie plné červených pískovcových věží Colorada, než pohoří ve východním Španělsku.

Expedice #1129
8 dnů12. 10. - 19. 10. 2024
EvropaŠpanělsko
9Účastníků
Náročnost
2 z 5
Chtěl by sis vyzkoušet bouldering v jeho nejkrásnější podobě? Nebo jen oprášit bouldermatku a poznat nové přátele? Jestli ano, tak pro Tebe máme skvělou nabídku: Boulder camp, který pořádáme společně s profíky z lezeckého centra Hangar Brno. Ostřílení lezci z jejich týmu Tě vezmou do legendárních boulderových oblastí Španělska. Na místní červené žule s parádním třením zúročíš svůj trénink na umělých stěnách. Místní kámen se ti zaryje do kůže a do paměti stejně jako nová parta kamarádů.

Albarracin

Albarracín, horská středověká vesnice a skalnatý kaňon připomínající spíše odlehlé prérie plné červených pískovcových věží Colorada, než pohoří ve východním Španělsku. Na záda bouldrematku, sebou lezečky a mágopytel. Pozorován orlosupi poletujícími nad kaňonem vstříc boulderingu na místní perfektní rudý pískovec. To je oč tu běží a proč je Albarracin spolu s Fontaineuble asi nejlepší boulderingovou oblastí v Evropě, kterou má v hledáčku snad každý lezec. Jedinečné místo, které ti uvízne v paměti na věky. Tuhle výpravu si prostě nechceš nechat ujít!
2
5
Turista
Náročnost
Jednodenní túry a lehké výlety
Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající, mírně pokročilé i zkušené lezce. Přesuny k pískovcovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5A a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.
zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Bouldering sebou nese objektivní rizika, která nelze vyloučit. Jedná se zejména o nekontrolovaný pád z výšky maximálně třech metrů, který při nedodržení pokynů průvodce může vést k pohmožděninám, výronům a v krajních případech i zlomeninám. Je třeba dodržovat všechny zásady tohoto jinak jedinečného a krásného sportu. Vše bude na místě důkladně vysvětleno, a to zejména správné posouvání speciálních dopadových matrací tzn. „bouldermatek“ a techniku vzájemného chytání, která se nesmí podcenit! Průvodce na akci zajišťuje pouze maximální podporu a logistické zázemí, samotný výstup je pak na každém z nás. Fontainebleau je však známý svým povětšinou rovným a písčitým povrchem, což v kombinaci s boulder matrací dělá z této oblasti jednu z nejbezpečnějších vůbec.

Doprava

V malé skupině čítající maximálně deset lidí plus průvodce letecky z Prahy do Valencie. Let by měl trvat zhruba dvě hodiny. Odtud buď jednou devítimístnou dodávkou a nebo dvěma osobními vozy přímo do Albarracinu. Přesun by měl trvat zhruba 2 a půl hodiny.

Ubytování

Ubytování je v ceně výpravy zajištěno v místní stylové a plně vybavené kamenné vile, kde je dostatek místností a postelí.

Stravování

Jídlo si každý řeší sám a není v ceně výpravy. V okolí je dostatek obchodů a restaurací. Nejlepší způsob bývá domluvit se na společném vaření ve skupinách.

Vybavení a půjčovna

Sebou potřebujete pouze lezecké boty, které si můžete zapůjčit, nebo koupit na Hangaru. Jedeme sice do tepla, ale do horské oblasti. Pár kusů teplejšího oblečení na večer určitě doporučujeme! Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou. Budeme se pohybovat jak ve městě, tak ve skalách. Vezmi si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na bouldering.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Odlet z Vídně nebo Prahy směr Valencie, kde přebereme auta a pofrčíme do španělského boulderového ráje.

2. - 7. den

Můžete se těšit na lezení v sektorech Arrastadero, Techos , Tierra Media a dalších, které jednotlivě nabízejí až přes 300 boulderů obtížnosti 5A-8A, takže si na své přijde úplný začátečník, ale i zkušený bouchač. Na základě stavu odřené kůže a bolavých těl si odpočinkové dny užijeme prohlídkou historické vesnice a hradeb Murallas de Albarracin nebo návštěvou vodopádů Cascada del Molino de San Pedro. Ochuzeni nezůstaneme ani o španělské deliktesy, kafíčko na sluníčku a kvalitní červené víno.

8. den

Všechno krásné jednou končí. Autem zpět do Valencie a letecky zpátky do Vídně.
ukázat další dny

Tvůj průvodceHangár Tým

Na téhle akci Tě provede někdo ze zkušené Hangar Crew. Nemusíš se bát, bude o Tebe dobře postaráno!


Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • Pronájem dvou aut, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování na místě (7x noc místní kamenné vile s plným vybavením)
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zapůjčení společného vybavení (bouldermatky, lékárnička, atp.)
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Letenku z Vídně
 • Jídlo
 • Individuální pojištění

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Letenky

Letenky kupujeme ideálně až ve chvíli, kdy je výprava plná. Standardně to bývá 3 měsíce před začátkem výpravy. Dle podmínek se to může lehce lišit. Aktivně se Ti ozveme emailem, že je čas koupit letenky a do té doby na letenky nemusíš myslet. V emailu bude detailní popis vhodné letenky pro výpravou a způsob jak si ji pořídit. Letenky zařizujeme ve spolupráci s našimi kamarády se Zaletsi.cz, takže pokud nechceš nic řešit, vše zařídí za Tebe. Pokud jsi ovšem zvyklý/á si letenky kupovat sám/a, můžeš si je koupit sám/a.