12. 8. - 18. 8. 2024
12 490
více
12. 8. - 18. 8. 2024
Výprava je plná. Přihlas se jako náhradník.
Plně obsazeno

Hangar boulder camp - Magic wood

Nesčetné žulové bloky roztroušené po mystickém borovém lese. Tohle místo v tobě zanechá zážitky na celý život.

Expedice #1127
7 dnů12. 8. - 18. 8. 2024
EvropaŠvýcarsko
8Účastníků
Náročnost
2 z 5

Druhý prázdninový #HBC, neboli Hangar Boulder Camp nastaví laťku proklatě vysoko. Cílem bude tentokráte červený kříž Švýcarských Alp. „Magic Wood“, jedna z TOP světových boulderingových oblastí zařízlá hluboko v údolí horského koryta Val Ferrera. Nesčetné žulové bloky roztroušené po mystickém borovém lese. Tohle místo v tobě zanechá zážitky na celý život.


Společně se zkušeným průvodcem budeš po celý týden objevovat krásy obřích kamenů rozházených kolem horské řeky. Nesčetné množství lezeckých cest od 4A-8B tak dělá celou výpravu opravdu rozmanitou a můžou se přihlásit i úplní začátečníci. Naše základna bude situována do místního lezeckého kempu, kde budeme po večerech u ohně nasávat atmosféru tohoto místo a #HBC se tak ponese zcela v souladu s krajinou a duchem Magic Woodu.

Lezecké centrum Hangar

Hangar je největší lezecké centrum o rozloze 1200 m² v České republice, zaměřené na bouldering. Jeho vznikem se splnil sen o moderním lezeckém boulderingovém centru, kde se mohou potkávat všechny generace všech výkonnostních tříd sportovců, přátelsky pospolu pod jednou střechou. To vše pod taktovkou nejlepšího lezce Adama Ondry.
2
5
Turista
Náročnost
Jednodenní túry a lehké výlety
Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající a mírně pokročilé lezce. Přesuny k žulovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5A a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.
zobrazit více
Přehled náročností

Bezpečnost

Bouldering s sebou nese objektivní rizika, která nelze vyloučit. Jedná se zejména o nekontrolovaný pád z výšky maximálně tří metrů, který při nedodržení pokynů průvodce může vést k pohmožděninám, výronům a v krajních případech i zlomeninám. Je třeba dodržovat všechny zásady tohoto jinak jedinečného a krásného sportu. Vše bude na místě důkladně vysvětleno, zejména správné posouvání speciálních dopadových matrací tzn. „bouldermatek“ a techniku vzájemného chytání, která se nesmí podcenit! Průvodce na akci zajišťuje pouze maximální podporu a logistické zázemí, samotný výstup je pak na každém z nás.

Doprava

Pojedeme v malé skupince maximálně devíti lidí. Pro dopravu použijeme novější a pohodlnou dodávku. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků.

Ubytování

Ubytování je v ceně výpravy zajištěno v místním lezeckém kempu. Pokud nemáte k dispozici stany, můžeme obstarat.

Stravování

Jídlo si každý řeší sám. Část jídla si můžeme nakoupit již v Čechách, většinu však na místě v supermarketech.

Vybavení a půjčovna

Sebou potřebujete pouze lezecké boty, které si můžete zapůjčit, nebo koupit na Hangaru. Jedeme sice v létě, ale do horské oblasti. Pár kusů teplejšího oblečení na večer určitě doporučujeme! Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou.

Co cestou uvidíš?

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

1. den

Ranní odjezd od lezeckého centra Hangar. Celodenní výlet v dodávce, ideální prostor seznámit se s posádkou, něco si pojíst, vypít, zregenerovat pracovní a jiné povinnosti a připravit se na týden plný fyzické aktivity.

2. den

Bez respektu se vrhneme do zázračného lesa, metodika, osaháme si první šutry, zjistíme stav skupiny a navrhneme působení v lese na další dny.

3. den

Objevování nových sektorů, rozpracování a posekání projektů, objevování krás koryta řeky.

4. - 6. den

Záleží na vnitřní motivaci a skladbě skupiny či vkročit do lesa a neúprosně kropit, nebo dát tělu prostor zregenerovat a vyrazíme na výlet do okolních hor, na kávičku kolem jezer Lago di Maggiore, město Lugano, nebo pořádné vykoupání na pláži přímo v Ausfererre.

7. den

Vše má svůj konec a to i náš HBC. Poslední den je určen pro návrat do Brna. Příjezd ve večerních hodinách - cca 21:00 hod.
ukázat další dny

Tvůj průvodceHangár Tým

Na téhle akci Tě provede někdo ze zkušené Hangar Crew. Nemusíš se bát, bude o Tebe dobře postaráno!


Detail průvodce
Tom Cimr

Garant výpravy

Tom Cimr

Co je v ceně

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování na místě (spaní v místním lezeckém kempu ve stanu)
 • Vstupy do národních parků
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zapůjčení společného vybavení (bouldermatky, lékárnička atp.)
 • Zajištění průvodce/instruktora se zkušenostmi a adekvátním vzděláním Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu

Co není v ceně

 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Nejčastější otázky / FAQ

Legislativa

Jedná se o společný zájezd členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA ZDE. Jedná se o zájezd dle zákona č. 89/2012 Sb., část 4., HLAVA II., Díl 6. Na tuto výpravu je aplikován zvláštní režim DPH.

Přihláška

Po podání přihlášky Ti přijde obratem email "potvrzení o přijetí přihlášky".  Následně Tě osobně kontaktuje průvodce, který s tebou probere detaily výpravy, až poté Ti finálně schválí přihlášku.

Platba

Po schválení přihlášky průvodcem Ti přijde email o schválení přihlášky a budeme po Tobě požadovat zálohu, která činí 50% ceny výpravy. Doplatek po Tobě budeme chtít 47 či 37 dní před začátkem výpravy, dle typu výpravy. K oběma platbám Tě vyzveme emailem. Více v Části 4. smluvních podmínek.


Určitě není problém vystavit fakturu na zájezd dříve, přímo na tvého zaměstnavatele (např. proplacení z FKSP či jiné zaměstnanecké benefity).

Jak je to s řízením?

Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z Vašich řad. Ti kdo sedí na předních sedadlech nikdy nespí a mají za úkol konverzovat s řidičem a udržovat jej bdělého.