Pavel Burda

Himálajský tygr
skoro volejbalista
humorista
horolezec

Pavel je pravý himálajský tygr s několika osmitisícovými zářezy na pažbě. Pokud ho vyfasuješ jako průvodce, můžeš se těšit na vyprávění z nitra horolezcovy duše. Připrav se na nekonečnou zásobu příběhu z horolezecké historie i současnosti a někdy až neúměrně velkou nálož humoru. Zejména černého. 

Pavlův život dlouho ovládala touha být skvělým volejbalistou, ale brzy po odchodu na vysokou školu ho začaly táhnou dálky a dobrodružství. Letní měsíce trávil stopováním po Evropě či Asii s rozpočtem asi jeden $ na den a z první výplaty se konečně vypravil vlakem na Kavkaz. Výstup na Elbrus byla v roce 2006 první vlaštovka. Od trekování v nejvyšších pohořích Asie se dostal k samotným výstupům na velehory. Od roku 2013 má za sebou úspěšné výstupy na tři sedmitisícové a tři osmitisícové vrcholy, včetně krajně ceněného výstupu na horu Nanga Parbat. Jako další výzvu nicméně přibral manželství a založení rodiny. Dvě malé děti, chápavá manželka, zlatý retrívr Manáslu a hypotéka mu přinášejí každodenní rozptýlení.

Pavel Burda

Videa a rozhovory

Cestovatelské úspěchy

2023

Broad Peak  - (8051 m n.m. , Pákistán) - úspěšný.  Společně s Martinem a bandou Expe - více ZDE

2021

Gasherbrum II  - (8035 m n.m. , Pákistán) - úspěšný.  Společně s Martinem a bandou Expe - více ZDE

2018

Nanga Parbat  -  (8125 m n.m. , Pákistán) - úspěšný

2015

Výstup na Manáslu  - (8163 m n.m. , Nepál) - úspěšný.  Společně s Martinem a Poldíkem

2013 - 2019

Muztagh Ata (7546 m n.m. , Pamír, Čína), Pik Korženěvské (7105 m n.m. , Pamír Tádžikistán), Chan Tengri (7010 m n.m. , Ťan-Šan, Kazachstán)

Průvodcovy výpravy