Naše filozofie

Proč?

"Budujeme partu lidí, která společně tvoří zajímavé, dobrodružné a nevšední výpravy a expedice v rámci kterých si můžeme plnit své cestovatelské sny, výzvy a posunout naše hranice"

Chceme, abys v sobě vzbudil dobdrodružného ducha, a jednou začas s námi zažil něco neobvyklého! V Expedition Clubu objevujeme hranice svých možností a poznáváme sami sebe. Teprve tváří v tvář nepředvídatelným situacím si uvědomujeme, co je opravdu důležité, a mění se naše hodnoty. Rádi bychom, abyste se také přestal bát, získal sebedůvěru a víru ve vlastní schopnosti. Chceme Ti totiž ukázat, že trocha nepohodlí a strádání může být tou správnou cestou k nalezení štěstí a pohody. Protože skutečný život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna!

Cestujeme zásadně v malých skupinkách do devíti lidí. Zakládáme si na komorní atmosféře a přátelských vztazích, proto i Ty můžeš ovlivňovat, co na cestách zažijeme a vytvářet tak osud skupiny.  Fungujeme jako zapsaný spolek a zároveň jako cestovní kancelář. Nechceme ale, abys na nás nahlížel jako na cestovku, ale jako na kamarády.

Uvědomujeme si, že kromě toho co na výpravě zažiješ, je stejně důležité s kým to zažiješ, a proto si účastníky pečlivě vybíráme. Snažíme se, aby s námi na jezdili lidé podobné krevní skupiny, a my ti mohli tak trochu garantovat "dobré lidi" na výpravě. Slouží nám k tomu naše členství, kdy i ty se jim můžeš stát. Více o členství ZDE.

Jaké je cestování s námi?

V souladu s jedním z našich hesel "Nejsme cestovka, jsme Expedition Club", od nás ani nečekej, že výprava bude vypadat vždy standardně. Průvodce se na výpravě bude chovat podobně jako by jel sám. Rozdíl je v tom, že vás ostatní přibere do party!  Nečekej od nás přesný itinerář bod po bodu, program je často orientační. Občas po vás budeme chtít pomoc při zařizování věcí na místě a občas se o sebe budete muset postarat na chvíli sami.  I když má průvodce program pevně v rukou a má stanovená místa, která chceme navštívit, tak vězte, že pokud se na cestě naskytne nějaký impuls, který by bylo škoda nevyužít, může se program i lehce změnit. To je totiž to pravé koření, které dává cestování svěží nádech, svobodu volby a nezávislost! Proč bychom měli jít spát do hostelu nebo pod širák, když nám místní nabízí střechu nad hlavou a teplý čaj na zahřátí? Proč bychom měli opouštět místo, kde se cítíme skvěle? Co u nás rozhodně nehledej?

  • Historické výklady, i když netvrdím, že znalosti nemáme. Jsou prostě ale věci, které si člověk může přečíst z průvodce. 
  • Pětihvězdičkové hotely, i když po náročném treku je jedno dobré ubytko se saunou k nezaplacení.
  • Neosobní přístup a nadřazenost.
  • Velké skupiny lidí
  • Nudu a zkostnatělost

Příklad mluví za vše.: 

Rád vzpomínám, když jsme byli v Arménii a seděli jsme s ostatními v Jerevanu nad škopkem piva. Viděl jsem, že se ostatním zítra na ten Aragats (nejvyšší hora Arménie) nechce. Venku bylo hnusně a mlha a navíc přišla studená fronta, bylo -10 °C. I pravil jsem: "Vidím vám na očích, že se vám tam nechce. Co kdybychom si půjčili jeepy a jeli do Náhorního Karabachu?" Všichni byli sborově pro a během pěti minut jsme vyměnili třídenní výstup na Aragats za životní zážitek při jízdě v jeepech v polo válečné zóně.

Co Ti to přinese?

Když jedeš s námi,  můžeš a nemusíš se naučit spoustu věcí. Ať už spojených s cestováním nebo outdoorovými znalostmi. Naučíš se samostatnosti, poznáš spoustu zajímavých lidí a lehčí výzvy pro Tebe už nebudou překážkou. Budeš moci jít dále a výše, a to společně s partou lidí, kteří to mají podobně. Poznání nových lidí, míst i zážitků je to, co ti po výpravě s námi zůstane. To co si ale ve skutečnosti opravdu odneseš, je jenom na Tobě. My Ti proto připravíme jen vhodné prostředí.

 

Pro koho jsou výpravy určeny?

Na výpravu se může přihlásit kdokoliv, ale je dělána na míru duševně mladým a energickým lidem. Skutečný fyzický věk není důležitý, důležité je to, na co se sami cítíte. Vítáme lidi usměvavé, veselé, otevřené novým zážitkům, kteří ještě nezlenivěli ležením u televize a se kterými je radost strávit pár příjemných dní. Rozhodně nezáleží na tom, jestli jste tvrdý chlapák nebo něžná slečna (za předpokladu, že uzvednete batoh). Taky nezáleží na tom, jestli do Afriky/Asie/Evropy jezdíte každý rok nebo jednou za sto let. Opravdu podstatné je to, kdo jste, co od života chcete a zdali máte chuť poznávat a objevovat nové věci. Důležitou vlastností je schopnost přizpůsobit se podmínkám cizího kraje, snést trošku nepohody a podat pomocnou ruku ostatním, když to bude potřeba. Další podmínkou je zdravý nadhled nad věcí. Probudit ve vás dobrodružného ducha je to, o co nám jde.