Reference

Jaroslav Kubicek

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Zbyněk Král

Kdybych měl průvodce hodnotit hvězdičkami, tak bych jich dal pět:

 -   první za schopnost improvizace v proměnlivém počasí a terénu (krom sněžení bylo asi vše)

 -    druhá za hike v okoli Lukomiru

 -    třetí za odhodlaní dojet fakt až do Lukomiru po té "cestě"

 -    čtvrtá za vytrvalý optimismus ve všech situacích (ať už s řidiči na balkánských silnicích nebo s naší 12-člennou skupinou, která buď přicházela s 15 různými nápady co dělat dál anebo na věc naopak neměla vůbec žádný názor

 -    pátá hvězda za obětovaní své zraněné nohy (a snad né i zad) plus vše ostatní

Díky!

Pavel

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Zbyněk je skvělý průvodce. Nejen že věděl, kam jdeme, kde se nacházíme a co je kolem nás - o čemž uměl dobře mluvit, byl zároveň i členem skupiny a jedním z nás. Jeho historky z aktivních záloh byly dalším zpestřením už tak zajímavého vyprávění. První noc jako zkušený zálesák vybral místo na spaní v lese, postavil přístřešek z plachty, kam jsem se mohl v případě deště schovat a taky mi půjčil svůj žďárák. Druhý den nás pohostil na své chalupě, poskytl gril a provedl po vesnici. Zároveň dbal na to, abychom jako skupina všichni v pořádku dorazili do cíle. Rád s ním na pojedu zase, klidně i na delší cestu.

Vše jsem si moc užil, děkuju za organizaci!

Klára Vyskočilová

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Zbyněk Král

Na výpravě bych pochválila:

              - Zbyňka

 - jeho povídání o Bosně, historie nenásilnou a zajímavou formou. Sdílel střípky, co znal, ale nezahlcoval nás zase informacemi.
 - flexibilita programu = v průběhu se několikrát měnil plán a Zbyněk vždy přišel aktivně s nějakým nápadem či změnou = určitě bylo skvělý rozdělit dojezd domu na 2 etapy a podívat se i jinde či celodenní trip v Lukomiru
  - navnímání skupiny - Zbyněk velmi dobře uměl číst energii ve skupině a i dle toho organizovat další věci (např. po půlnoci nás pár chtělo jít spát, vykomunikoval jak s ostatními lidmi tak i s majitelem podmínky pro to, abychom mohly jít spát na hoře - Díky; dále třeba i odjezd o den dříve a přespání v Chorvatsku)
  - Zbyňkova komunikace - vždy včasná a jasná, transparentní, změny byly vždy komunikovány a rozhodnuty skupinou, když bylo potřeba udělat rozhodnutí ze strany průvodce, Zbyněk jej sebevědomě udělal 
  - horský průvodce Zbyněk - vyhodnocení rizik (nelezení někam, kam bychom to zřejmě nedali bez zbytečného risku), pravidelné pauzy pro shluknutí skupiny, kontrola skupiny při hiku atd.
  -  řízení 

-  hike v Lukomiru byl skvělý jednodenní trip
-  Sarajevo - procházka
-  Olympijské "monumenty"

Velké díky, těším se na další výpravu se Zbyňkem - doufám, že bude mít něco takto fajnového a na pohodu třeba turista či průzkumník. 

Jana Králová

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Opravdu moc povedená víkendová akce v domácím prostředí průvodce. Takových způsobů, jak ukázat krásná místa, která máme přímo pod nosem si moc cením. Škoda, že to bylo jen na víkend. Takové putování bych si dokázala představit i na celý týden :)

Zbyněk je správně střelený sympaťák. Byla s ním pohoda i velká sranda :) Poradil si se všemi nástrahami okolí :D těším se na nějakou další akci s ním :)

 

Tereza Šimková

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Zbyněk Král

Moc se mi líbila kombinace návštěvy města, urbexu a zároveň krásných treků na horách. A to vše za pár dní :) 

Zbyněk byl super průvodce - nejvíce cením rychlé rozhodování ať už šlo o výběr restaurace, trasu nebo třeba úplnou změnu plánu kvůli počasí. Zároveň je to pohodový kluk se zajímavými historkami a zkušenostmi. 

Díky moc, že jste nás vzali sebou jako extra posilu výpravy! :) Moc si toho vážím, byl to skvělý způsob strávení konce roku a určitě to nebyla moje poslední výprava. 

Ivana Syrovátková

Silvestr v srdci Balkánu, průvodce: Zbyněk Král

Zbyněk je proste KRÁL! Ďakujem za skvelú organizáciu, schopnosť jasne určiť hranice, aby sme nešli do zbytočných rizík, za príjemnú atmosféru počas celej akcie, obohacujúci historický výklad a veškeré spoločné rozhovory.  

Mám nesmiernú radosť z toho, aká skupina sme sa zišli. Vytvorili sme si naše skupinové "príjemno" a každý deň som sa tešila na nové zážitky a spoločne strávený čas. Na expedícií bolo zo všetkého kúsok, čo mi vyhovovalo. Potúlať sa po Sarajeve, ale potom si užiť aj prírodu mimo civilizácie. Nevyšiel nám síce program úplne podľa predstáv, ale vďaka za to, že sme sa dokázali dohodnúť na náhradných riešeniach. Bola to moja prvá výprava s Expe a mala som trochu obavy, aké to bude, ako to zvládnem, lebo rada prejdem čokoľvek a kdekoľvek, ale nie som až tak najrýchlejší typ. Veľmi som si to však užila a ďakujem za všetko krásno!