Reference

Martin Kissler

Černá Hora - Bioč a Komovi - PLNO, průvodce: Pavlína Adam

Na teto akci bylo znát, že Expe už má Černou horu dobře prozkoumanou, ale i přesto se neztratilo kouzlo z objevování nových míst.

Pavlína je super, skvělá, milá, veselá holka, která má spoustu zkušeností a moc se těším na další společnou akci!

 

Zdeněk

Na sněžnicích přes Maramureš, průvodce: Pavlína Adam

Pája nás charismaticky provedla celou trasou a kdyby neměla co na srdci to na jazyku, tak bychom vůbec nepoznali, že jde trasu poprvé. Jinak jsme mohli těžit z jejich bohatých zkušeností ze zimní turistiky a užít si expedici naplno. Rád bych tu navíc zmínil i Martina, který celou dobu v průvodcování asistoval a všem nám vydatně pomáhal.

Líbila se mi dynamika celé akce – kromě sněžnic jsme si vyzkoušeli jízdu parním vláčkem, zastavili jsme se v místní vesnici, jednou ze čtyř nocí jsme spali v salaši a  na konci jsme si užili horkou lázeň. Účastníci byli navíc svědomití a všechno šlapalo jak hodinky. A i přes trochu náladové počasí, ne zrovna vydatnou sněhovou pokrývku a to, že jsme expedici podle tohohle mustru šli poprvé, jsme zvládli splnit plán téměř do puntíku.

Adam Vojtíšek

Na sněžnicích přes Maramureš, průvodce: Pavlína Adam

Chválím zejména osobní i průvodcovské schopnosti průvodkyně. Pája má všechny osobní kvality, které se dají od takové pozice očekávat. Komunikativnějšího a příjemnějšího průvodce jistě těžko hledat. Dále nelze opomenout závěrečný večer, který skýtal společnou příjemnou večeři v krásném baru a poslední noc v zázemí útulné chatky s naprosto božím uvolněním - after party ve venkovní vířivce ve sněžném počasí.

Velmi oceňuji i expediční váček před odjezdem s praktickými věcmi jako je kartička důležitých čísel pro cílovou destinaci. Konkrétně tu extra oceňuji. Díky tomu se člověk necítí nikdy sám ani kdyby nastal největší myslitelný průšvih.

Roman Bartuněk

Trekking v Jordánsku, průvodce: Pavlína Adam

Líbil se mi zejména trek z Dany do Petry. Byl poskládaný tak, že každý den byl trošku jiný a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl o trochu delší.

Pája je super holka, která je pro každou špatnost v dobrém slova smyslu. Celou akci měla perfektně naplánovanou, což muselo dát spoustu práce. Když se vyskytl nějaký problém, hned ho vyřešila. Rád s Pájou pojedu na nějakou další akci.

jan wolgemuth

Lýkijská stezka - Ultralight, průvodce: Pavlína Adam

Trasa byla dobře naplánována a v průběhu se přizpůsobovala okolnostem pobytu na místě. Celou dobu akce byla uvolněná atmosféra a kolektiv byl úžasný. Chtěl bych vyzdvihnout a poděkovat za skvělou práci a vedení Pavlíny Adam. Pavlína je skvělý člověk s obrovskými cestovatelskými zkušenostmi, navíc je výborná vedoucí osoba s životním nadhledem. Je velkou posilou celého expe teamu.

Tomáš Píč

Trekking v Jordánsku, průvodce: Pavlína Adam

Skvěle vybraná destinace a trasa. Člověk neví co dříve fotit. Skupina se kterou jsem jel byla naprosto perfektní, přišlo mi, že jsme si všichni dost sedli, nikdo nebyl protivný, naopak bylo spousta zábavy.

Průvodkyně Pája je skvělá. Všímal jsem si, že měla s domlouváním plno starostí (občas mi přišlo, že si ani neodpočne :D), ale všechno zvládla skvěle. Nemám žádné výhrady.

Tereza Novotná

Silvestr v Ománu, průvodce: Pavlína Adam

Líbilo se mi, jak různorodný program jsme měli. Od pláže, po hory, po wadi, po nakupování na trzích, koukání po delfínech, krmení koz na horách, spaní na poušti, grilování česrtvých ryb na pláži a celkově partu, která se sešla - bylo to super!

Pája je profík, který si už něco odcestoval. Měla jasný plán toho, co chceme navštívit, ale přitom byla flexibilní k potřebám celé skupiny. Pozitivní osobnost, který bere ohled na všechny členy výpravy, předá cenné rady a zkušenosti a nikdy neřekne ne dalšímu dobrodružství. Doporučila bych ji mým kamarádům 10/10.

Díky moc za parádní akci! Neměla jsem moc žádné očekávání a i tak to všechny očekávání předčilo. Moje poprvé na arabském poloostrově. Trochu jsem netušila, jak fajnové mají hory či jaká zima může být v poušti. Musím pochválit za výběr auta, já jezdila v tom červeném. A díky moc Páje za průvodcovství, má na to talent :)

Helena

Silvestr v Ománu, průvodce: Pavlína Adam

Na ománskou výpravu jsem se přihlásila na poslední chvíli a rozhodně jsem nelitovala. Pája je neskutečně milá, pohodová, empatická a zachovává si pozitivní myšlení i v mezních situacích, které někdy cestování přináší a zároveň se snaží, aby všichni byli v pohodě :) Smysl pro dobrodružství, pocit svobody navzdory cestování ve skupině, ale zároveň nějaký řád tak, aby vše šlapalo, rozhodně ale žádná zkostnatělost či průvodce s paraplíčkem :) 

Expedice byla svým programem pestrá s řadou zážitků, které už si v sobě člověk ponese na celý život. Výborně naplánovaný program, který se přizpůsobil na míru přání účastníků dle situace. Náhoda tomu chtěla a sešli se skvělí lidé, co jsou v pohodě a entuziastická průvodkyně. Musím konstatovat, že jsem se už dlouho na dovolené takhle nezasmála, přidalo mi to rozhodně pár let života navíc a po dlouhé době se mi podařilo vypnout. Skvělá práce, jen tak dál!

 

Petr Valeček

Trekking v Jordánsku, průvodce: Pavlína Adam

Skvěle zvolená trasa z Dany do Petry, kdy každý ze 4 dní na trailu byl trochu jiný a cesta tak byla zajímavější a ubíhala rychleji.

Průvodkyni hodnotím 10/10. Super sympatická holka. Umí usmlouvat nejlepší ceny minimálně na jordánském trhu.

 

Michaela Jančová

Uganda - Margherita Peak (5 109 m), průvodce: Pavlína Adam

Pája byla skvělá! I když na akci měl jet původně Martin a Pája byla krátce před odjezdem na jiné expedici, ještě před odletem se s každým spojila, jestli je všechno ok a zda někdo něco nepotřebuje. Hned na letišti musela řešit první průšvih - moje neplatné vízum. Vytrvale a ochotně volala na všechny strany a následně přímo v Ugandě se spolu s dalšími snažila vše vyřešit úplně nejvíc, jak to šlo. Za mě Pája bezvadně a s úsměvem zvládala řešit všechny organizační záležitosti a zároveň být úplně normálním členem skupiny. Její optimismus jednoznačně přispěl k parádní atmosféře, která po celou dobu panovala.

Jsem především za sebe opravdu vděčná, že na mě celá skupina počkala a společně s místní agenturou umožnili posun programu o jeden den. Chválit se toho dá hodně. Perfektně mi sedlo složení naší skupiny, přes to, že jsem byla jednoznačně nejmladší a pochopitelně jsem tolik zkušeností neměla, cítila jsem se ve skupině parádně. Využila jsem zkušeností ostatních a načerpala jsem od nich spoustu inspirace a užitečných typů, až se vydáme za dalším dobrodrůžem. :) Dál bych chtěla opravdu vyzdvihnout servis místní agentury. Byla to prostě dovolená all inclusive a i když na takový luxus nebyl nikdo z nás připravený, myslím, že jsme si všichni velice rychle zvykli. Od všech informací a otázek, na které nám místní průvodci trpělivě odpovídali, přes opravdu perfektní stravu, která pro nás byla vždy nachystaná až po ten luxus brodit se blátem na lehko. Opravdu klobouk dolů před místními a jejich ochotou. Vyjma treku bych ještě ráda ocenila servis, který nám poskytla Pája. Vždy jsme se pouze dohodli ve skupině, co chceme dělat a více jsme se nemuseli o nic starat a vždy bylo všechno úplně parádní! :)

 

Lukáš Ferko

Mongolsko - přechod zamrzlého jezera Khovsgol, průvodce: Pavlína Adam

Pája byla prostě skvělá! Od první komunikace s ní až po celkovou organizaci celé akce. Nemám k ní sebemenší výtku. Vše na čem jsme se domluvili tak klaplo. Parta byla skvělá, neřešili jsme žádný spor a na všem jsme se dokázali domluvit. 

Dasa Bacikova

Na sněžnicích přes Maramureš, průvodce: Pavlína Adam

Průvodkyně předvedla profesionální výkon s ohledem na zajištění leadershipu, bezpečnosti a informovanosti během této akce. Doufám, že se snad ještě potkáme na další expe akci. :)