Reference

Jiří Kiška

Finsko - Urho Kekkosen na lyžích, průvodce: Standa Dadák

Při přihlášení na akci jsem měl tři přání:

1) Zažít pohodový týden na běžkách v Laponsku

2) Okusit pravou finskou saunu

3) Vidět polární záři

A vše se splnilo...prostě úplná pecka. A jako bonus jsme se sešli skvělá parta, viděli soby i lišku. Standa je super průvodce, je s ním zábava, má smysl pro humor, ale taky umí skupinu dobře namotivovat, když je potřeba. 

Alena Ryšavá

Silvestr pohodově ve Lvově a Koločavě - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Bylo to příjemně různorodé, bylo fajn, že na každém místě byl dostatek času si vychutnat danou lokalitu. Chata v horách u Fjodora je taky zajímavé místo, kde si člověk užije Ukrajinu v plné kráse.

Standa byl v pohodě, i přesto, že akce původně nebyla pod ním, vypořádal se s tím skvěle.

Lucie

Silvestr na Lýkijské stezce - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa je borec! Kliďas a rozvážný muž! Celou dobu se staral o celou skupinu i přes to, že řešil osobní nepříjemnosti. Standa nám taky vařil, a vždycky to bylo výborné. Když bylo něco mimo plán, vždy našel alternativu, dokonce se stále omlouval, ...i když pro nás to bylo vždycky super, i přes změny, naopak spousta změn vedla k hezčím a autentičtějším zážitkům. Podporoval všechny členy skupiny a každému vyhověl, pokud potřeboval někde více času anebo naopak ho s důvěrou poslal napřed, takže každý podle svého tempa a vždy bylo určeno místo setkání. Standa taky perfektně objednal počasí. Je to super parťák a určitě bych s ním jela na akci znova! :)

Ještě nikdy mě akce s Expe nezklamala a vždycky je to prostě nezapomenutelné! Jsou to ty nejlepší cestovatelské zážitky, které si pamatuju a vracím se k nim na fotkách i v myšlenkách. Nejraději bych na expedice jezdila každý měsíc!

Petr Šubrt

Bulharské hory na sněžnicích, průvodce: Standa Dadák

Pochválil bych složení posádky. Destinaci, krásné a divoké hory které jsme navštívili právě v čase kdy tam nikdo nebyl. 
Naprosto devastující nálož zážitků. 

Jestli dobře počítám, byla to moje šestá výprava se Standou. Není to, samo o sobě, dostačující hodnocení průvodce? No ale tato výprava mu naložila na bedra nespočet zábavných situací k řešení. Ztráty, i lidské, nicméně ne na životech. Destrukce vybavení. Demolice ramene, hezky ven z jamky. To už prověří mentální stabilitu!Ale jako excelentní hráč backgamona, co vždycky dostane na prdel, ze všeho vybruslil s úsměvem! Až po návštěvě místního řeznictví, kde léčí nebohé oběti výprav expeditionu, vypadal docela vyděšeně. Nicméně dávám 9 z 10 protože mě zase poslal na zamrzlý jezero!

Po narození dcery před půl rokem nechci jezdit na delší výpravy. Takže tenhle lehčí a kratší výlet byl příjemným zlepšením životní aury. 
Díky a brzo znovu!

Kristyna Matoulkova

Norsko - Femundsmarka a Dovrefjell - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa byl super průvodce. Byla s ním fakt sranda, ale zároveň jsem se s ním cítila bezpečně. Líbilo se mi, jak se s lehkosti vypořádával se všemi nástrahami a přitom se dokázal pořád usmívat. Plus se s ním dobře kecalo. Po pár dnech jsem měla pocit, jako bych ho už znala roky, jako fakt. Dala bych mu určitě pět z pěti, a kdyby to šlo, tak klidně i šest z pěti za to, ze vzal s sebou svoji prima manželku.

Pochválila bych plán výpravy (fakt jsem se nenudila), super parta, troška toho adrenalinu sem tam, večeře u ohně a zodpovědný pitný režim. Norsko bylo rozhodně zatím jedna z nejlepších dovolených, na kterých jsem zatím byla a za to díky!

Ivana veverkova

Mexiko - sopky - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa, to je super borec. Pořád dobře naladěnej, ochotnej cokoli vysvětlit nebo pomoct. Naprosto v pohodě. Striktně vyžadoval dodržovaní pravidel a pohybu v horách, což bylo důležitý.

Sešli jsme se výjimečně pohodová skupina, takže lidičky super a Mexiko krásný. Konkrétně nevím, bylo to celkově v pohodě.

Se Standou kdykoli, kamkoli.

Karel Pešata

Silvestr pod sněhem v Bosně - Prenj - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Čekal jsem, že to bude stát za to a výprava opět předčila mé očekávání. Vlastně by mě ještě před pár dny nenapadlo, že se v zimě dobrovolně vydám do hor mimo udržované sjezdovky a upravené běžkařské tratě … a najednou jsem měl možnost poznat jak vypadá fakt hnusné počasí uprostřed hor, užít si tůry na sněžnicích nebo se vykoupat v zamrzajícím jezeře. Díky skvělé partě lidí jsem si tento Silvestr opravdu užil!

Před odjezdem do Bosny mi Standa slíbil, že mě nenechá nikde umřít a to splnil. Takže za mě maximální spokojenost ) Standa je borec, kterého to prostě baví a udělal by vše, aby si výpravu s ním užil úplně každý. A daří se mu to. Obdivuji jeho nadšení pomáhat druhým v posouvání svých psychických i fyzických hranic. Velké díky za to! Těším se na další akce s ním.

Martin

Silvestr ve středozemí - Corfu trail, průvodce: Standa Dadák

Na této výpravě bych pochválil Standu, počasí, celou skupinu (zatím jsem s Expe měl štěstí vždy na fajn lidi). Ze začátku se mně nezdály každovečerní ohně, protože když spím venku, tak nechci, aby o mně někdo věděl, ale přišel jsem jim brzy na chuť a dík za to. Výprava nebyla pro mě o honění kilometrů vertikálně nebo horizontálně, ale o trávení příjemných dnů v přírodě s fajn lidmi.
Ať žijou prvovýpravy, kde je asi víc neznáma a BDSM zábavy.

Standu můžu jen chválit, chválit a chválit.  Klobouk dolů a dávám 1*. Určitě jedu další Silvestry s ním.

Honza

Silvestr pod sněhem v Bosně - Prenj - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa je super. Průvodcuje se zapálením, drží pohromadě celou skupinu, aktivně lidi na výpravě zapojuje a nějakým nepochopitelným způsobem dokáže vyhovět všem. Rychle dokáže přeplánovat výpravu podle aktuální situace, snaží se edukovat co se týče vybavení, bezpečnosti a má hodně trpělivosti. Sakra, už to vypadá, jako by to psal Standa sám co? No prostě jeho výpravy jsou super a dojezd v Klubu cestovatelů byl boží.

Marek Netočný

Gruzie - Zapomenuté Tusheti, průvodce: Standa Dadák

Nádherná trasa. Super nápad na jízdu na koních. Sice jsem to zprvu považoval za zbytečnost, ale mýlil jsem se. Zažít hory dvěma různými způsoby dalo výpravě další rozměr. S ohledem na to, že jsem byl se Standou popáté, tak to byl Standa v nejlepší formě. Byla zkratka i ohně plály. Takže jako vždy max spokojenost. 

Karel Pešata

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Kdyby mi někdo před touto akcí řekl, co všechno zvládnu a zažiju, klepal bych si na čelo. Byl to intenzivní a nezapomenutelný týden. Zpětně si říkám “Waaauuu, to jsem fakt všechno zažil za jeden týden…?!”. Těžko se mi proto vybírá, co konkrétního pochválit, protože ta expedice jako celek byla neskutečný zážitek - od prvního kafe v Sarajevu až po after party v Brně, ze které jsem šel rovnou na vlak v 10 ráno. Co ale obzvlášť chválím, byla skvělá parta lidí. Až snad na jediného člena výpravy, jsme podle mého dokázali fungovat jako tým, který se zná roky a ne sotva týden. Určitě tomu nemalou měrou pomohl právě Standa, které ho jsme snad všichni vnímali jako zkušenějšího kámoše a ne jako průvodce. Tato expe posunula moji komfortní zónu (fyzickou i psychickou) a jsem za to moc rád. Nicméně byly 3 okamžiky, které pro mě byly svoji atmosférou naprosto luxusní • výše zmíněná cesta po hřebeni z Vito a její překonání • neplánovaná večerní procházka na nějaký “No name” kopec ) • párty v Mostaru (btw. doufám, že jste našli mostarskému kuželu v klubovně nějaké pěkné místo ) )

Marek Netocny

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Pochválil bych program! Skvělé místní průvodce, partu a samozřejmě i našeho průvodce.

Standa zcela splnil vše, co jsem od něj čekal. :) Dává cestě příjemný punkovy nádech, který u Expe vyhledávám. Na druhou stranu, když jsme byli s odvahou na místech, která nejsou pro nikoho :), tak jsem se na něj mohl zcela spolehnout a věřil jsem mu.

Petr Šubrt

Turecký Kurdistán: Ararat a Kačkar - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Až budeš po lopatky v průseru, budeš chtít aby tam byl Standa. S klidnou hlavou ti odlehčí od všech problémů a buď si jistý že zážitky budou intenzivní. Osobně bych s ním letěl i na odvrácenou stranu měsíce protože i tak to bude záruka kvalitní zábavy až budou praskat bránice. Vždycky je to výzva i jízda!

Na expedici bych pochválil všechno, nebyla chvilka kdy bych se nudil. Našlapaný program, který jsme si podle situace sami měnili aby se toho vešlo ještě víc. Neskutečná podpora od místních! Zážitky za několik let namačkané do pár dní. Nejlepší akce co mám za sebou. Sešla se skvělá skupina lidí!

Děkuji, že existujete. Těším se na další dobrodružství. Jak někdo na akci podotknul S Expedičním klubem i do míst, která nejsou pro nikoho!

Lenka Kristková

Bulharské hory na sněžnicích, průvodce: Standa Dadák

Velice se mi líbila různorodost této akce. Náročnost terénu byla proměnlivá a tak mohl člověk na chvíli i odložit hůlky a zablbnout si ve sněhu a pak si dát pořádně do těla. Jednodenní výlet na lehko v metrácích prašanu hezky proložil delší šlapání s krosnou v nekonečné mlze. Různorodost aktivit je určitě předností této expedice. Návštěva chrámu, wellnesska, tůra a pak i práce s lavinovkou. Takový malý workshop poskytl vhled do náročnosti práce s tímto vybavením, přišel mi hodně poučný, zajímavý a vlastně i zábavný. Mám z toho dobrý panický zážitek :D Zároveň byly skvělé i volnočasové aktivity a chápu, že je to už hodně i o účastnících a průvodci. Sešla se skvělá parta, která si užívala i hraní her, povídání si a rozjímání nad životem nebo třeba kopání záhrabu, což vyneslo celou expedici zase o úroveň výš.

Průvodce hodnotím jako velice optimistického člověka, co v potřebných momentech převezme odpovědnost za skupinu, zachová chladnou hlavu a najde nejvhodnější řešení vzniklé situace. Dokázal stmelit skupinu kuřáků i nekuřáků, pijanů i abstinentů a rozkecal i introverty :D Skvělá práce. 

Co k tomu dodat. S nadšením už vyhlížím další expedici a těším se, jaké nové lidi poznám a co se ještě naučím. :)

Dan Šácha

Grónsko - Kapisillit Nuuk trek, průvodce: Standa Dadák

Nikdy jsem neměl Grónsko na seznamu zemí, které bych nutně potřeboval navštívit, ale miluju sever a když jsem si všiml výpravy v nabídce expe, ta možnost mě začala hrozně lákat. A rozhodně jsem se nezklamal. Trek nás provedl všemi možnými terény - častokrát mě bavily, někdy štvaly a místy to bylo i úmorné, ale adrenalin a nadšení vždy zvítězily. A na ty nádherné výhledy do krajiny, kterých byly desítky, budu hodně dlouho vzpomínat. Cesta Kapisilit-Nuuk není pro každého a fyzička i zkušenost s trochu delšími výpravami jsou podle mě nutné, jestli ale obojí máte, výpravu si maximálně užijete. Občas to bolí (fyzicky i psychicky), myslím ale, že to k tomu patří. A pokud expedici opět povede Standa, bude to jednou tak velký zážitek. Kdybych to vzal čistě prakticky, trasa je moc pěkně připravená a myslím, že zacházka k ledovci rozhodně stojí za to. Délka odpovídá počtu dnů a nevyžaduje zběsilé tempo, takže si člověk cestou dostatečně užije okolí a vše, co Grónsko nabízí - zpestření zacházkou k hospodě v Qooqqutu určitě nakoplo morálku do druhé půlky. Pro mě, jakožto někoho, kdo je vlivem práce závislý na připojení k internetu, to byl navíc skvělý detox a možnost, jak se odpojit od světa a dva týdny strávit jen ve vlastních myšlenkách a povídáním se stejně naladěnými spolucestovateli. Naše parta byla vážně výborná.

Popis na webu rozhodně nelže. Standa je přesně ten typ průvodce, kterého na cestě chcete mít. Umí výborně vést a poradit, ale zároveň dává každému dostatek volnosti. Baví mě jeho přístup k životu a humor a oceňuju přehled, který má. Odvezl jsem si domů spoustu myšlenek i trefných poznámek. Dokázal nás dobře motivovat, když šla morálka lehce dolů. Užil jsem si společný pokec a myslím, že večerní posezení u ohně by se měly stát standardem každé výpravy. Ty společné dva týdny byly prostě skvělý zážitek. Vážně se těším na další expe! Díky za vše.