Reference

Lucie Šolcová

Sokotra - Jemen, průvodce: Filip Vítek

Můžu jet prosím znovu s Filipem? Já chci jen Filipa =D Filip i Sokotra ve mně zanechali spoustu skvělých vzpomínek aneb bláznům patří svět =)
Filip je pro mě živá ukázka toho, jak si představuji opravdového průvodce (nadčasový, vyřeší nevyřešitelné, neskutečný nadhled, skvělý smysl pro humor, úžasné vedení lidí, ale hlavně srdce na správném místě) a taky mi předvedl, že existuje člověk na světě, který ztrácí věci ještě rychleji než já a přesto se ve světě neztratí =D díky Filipe =) 

Markéta

Přechod Staré Planiny - 2. část, průvodce: Filip Vítek

Pana Filipa hodnotím velice kladně. Nejenže je to velice pohledný muž a rubat za ním do kopců tak byl vyloženě estetický zážitek, ale zejména jeho zkušenosti a hlavně neuvěřitelná ZODPOVĚDNOST dodaly této akci ten pravý punc solidnosti. 

Vše bylo jako vždy přesně podle plánu. Procházky krásnou přírodou okořeněné místní gastronomií a ubytování v těch nejluxusnějších chatách, které byly v nabídce. Speciálně bych vyzdvihla chatu Leskova a původně nerovný souboj se Zákožkou svrabovou, který jsme jak doufám nakonec vyhráli...jinak je z pana Filipa bezdomovec. Rovněž oceňuji přátelskou povahu místních a jejich usměvavé tváře kdykoliv nás spatřili okounět na svých zápražích...Celá akce byla naprosto magická a tímto děkuji všem, kteří se jí zúčastnili...Snad se za rok setkáme na tom slibovaném pokračování...cibuli jsem dala do mrazáku...

Věra Šantavá

Expedice západním pobřežím Sahary, průvodce: Filip Vítek

Filip Vítek byl SUPER! :D Dbal na to, aby jsme si vše užili v plných dávkách, vše nám popisoval a nebo upozorňoval na různé zvyky, nebezpečí a výrobky místních obyvatel, tudíž jsme věděli co dělat a co si koupit. V každém dnu jsme prožili spoustu zážitků a nenastala chvíle, kdy by jsme se nudili. Případně se postaral o veselou náladu.  Byla to má první dobrodružná cesta a byla skvělá. A díky Filipovi dokonalá, protože se staral, abych si ji se vším všudy užila a pomáhal mi i s překladem. Za to všechno mu patří velké díky :) 

Líbilo se mi, že člověk vpluje do života místních obyvatel. Dále program, protože bych pomalu nevěřila kolik krásných okamžiků se může vlézt do jednoho dne. Vše bylo super a pokud nebylo něco super ( jako pro ženu, se vždy něco najde :D), tak to bylo super zažít. :D (Jestli se Vám zdá, že používám moc slovo SUPER, tak naše skupina a Filip Vítek ví proč a co to u mě vyjadřuje :) )

Expedice byla dokonalá a ráda se ještě některé zúčastním!

 

Sarah Kolářová

Přechod Staré Planiny - 1. část, průvodce: Filip Vítek

Filip byl moc super. Zvládl si poradit za každé situace a případné slabé chvilky na sobě nenechal jen tak zdát, aby nesnižoval naši morálku a zápal v náročných chvílích. Velké plus je jeho věcný optimismus!

Jedno velké děkuji, že jsem mohla být součástí této výpravy. Z tohoto zážitku budu dlouho těžit. Moc mě překvapila naše sestava a jak byl vlastně každý moc fajn.

Dalibor Kuchař

Expedice západním pobřežím Afriky - PLNO, průvodce: Filip Vítek

Rozhodně jedna z nejlepších dovolených. Většinou jsem zvyklý si organizovat dovolenou sám, a tak mi trochu chybělo napětí z nejistoty, co bude, jak se tam dostaneme, jak to stihneme, ale na druhou stranu to bylo o to příjemnější. Líbilo se mi, že jsme jako skupina pracovali velmi dobře, dokázali se domluvit, a díky tomu si to užít. Absolutním highlightem pro mne byla cesta vlakem, kterou jsem si užil na vagonu a díky za to.

Filip byl velmi dobrý průvodce. Je to pohodář, který nějak moc extrémně neplánuje, dává možnost týmu si odhlasovat, co by chtěl dělat, umí pobavit a rozesmát. Určitě doporučuji. Všechno, co jsme měli v plánu, jsme zvládli. Zároveň nebyl problém se domluvit např. na brzkém odjezdu, aby se vyšetřil čas, a díky tomu se povedla návštěva Cabo Blanco. Líbil se mi nápad se společným fondem, neboť to ušetřilo hromadu času. Vše bylo super a zažil jsem skvělou dovolenou.

 

Jan Štekr

Sokotra - Jemen, průvodce: Filip Vítek

Líbila se mi různorodost akce - pěkně namíchaná všechochuť treků, pláží, dun, jeskyní, výlet lodí na delfíny - přesto, že je Sokotra malý ostrov, každý den byl nějakým způsobem jiný a zajímavý. Filipa hodnotím kladně - profesionální, zkušený, znalý poměrů v zemích podobných Jemenu. Nebál bych se s ním jet ani do dalších míst, kam nikdo nechce :-D

Gabča

Černá Hora - Bioč a Komovi, průvodce: Filip Vítek

Filip je super průvodce, vnímá skupinu a umí velmi rychle a dobře zareagovat na různorodost skupiny. Je profesionální, lidský a je s ním sranda. Celkově bych pochválila krásné treky a výhledy, super místa na stanování, různorodost, průvodce a raft (konkrétně skákání ze skály do řeky během raftů).

Děkuji za expedici :)

Jakub Janík

Přechod Staré Planiny - 2. část, průvodce: Filip Vítek

Velmi se mi líbil celý přechod Staré planiny, hory bez lidí jen pro Nás, nádherná příroda, ostré hřebeny i dlouhé rozkvetlé pláně.
Úžasná bulharská kuchyně.
Nádherná hvězdná obloha i ostré horské sluníčko.
Skvělá parta lidí se kterou jsme dokázali i obtížnější situace ustát s úsměvem a smíchem. 

Průvodce Filip má obrovský dar řeči, je s ním sranda a dá se s ním bavit snad o všem. Je to rozhodně jeden z nejzodpovědnějších lidí které jsem kdy poznal. Je to Hrdina!

Pro mě opravdu silný zážitek, který bych si bez Expe rozhodně takhle moc sám neužil!

Kristína Jedličková

Expedice západním pobřežím Afriky - PLNO, průvodce: Filip Vítek

Bylo to dobrodružství, často adrenalin a zážitky, které bych jinak nezažila! Filip byl skvělej, byl součástí party a zároveň se o nás hezky staral a všechno zařídil. 

Jiří Kiška

Vandr lodí, brodem a pěškem. Tátové s dětmi - Poslední místo, průvodce: Filip Vítek

Super koncept, náramně jsem si to se synem užil. Byla paráda sledovat jak si děti spolu hrají, běhají po lese, spolupracují, nosí dřevo k ohni, atd. Plavba, slaňování, brodění a spaní na ostrově - to už byly třešničky na dortu. Filip je skvělý průvodce.

Martin Tumpach

Expedice západním pobřežím Sahary, průvodce: Filip Vítek

Chtěl bych pochválit skvělou atmosféru ve skupině, neobvyklé dobrodružství, řadu gastronomických zážitků, intenzivní kontakt s místními, logistickou svobodu auta, oba nosorožce, pouliční prodavačku baget v Dakaru, marockého automechanika, co nám spravil brzdy, pana Zargana za hladký průjezd hranice a celou svoji střevní mikroflóru za statečnost.

Filip dokázal velmi zkušeně i citlivě do omezeného počtu dní specifické expedice napěchovat to nejlepší, co mohou navštívené země nabídnout. Celá výprava byla jedna velká jízda na vrcholu vlny a zároveň citlivě prokládáno prostory pro rozdýchávání intenzivnějších zážitků. Nedocenitelné byly Filipovy zkušenosti s přejezdy hranic, jednání s místními a jeho kontakty na klíčové domorodce. Vyzdvihnout bych chtěl Filipovu práci s rizikem, kdy skupině vždy sdělil všechny dostupné relevantní informace, varianty, svůj pohled na věc a následně nechal skupinu rozhodnout. Vzpomínám, jak probuzen uprostřed noci silným větrem Filip vstal a vylezl ze stanu, aby do tmy bivaku oznámil, že fouká, a foukat nejspíš jednou přestane a pro zájemce, že je odemčené auto. V neposlední řadě je s Filipem legrace.

Markéta Krupková

Černá Hora - Bioč a Komovi, průvodce: Filip Vítek

Moc pěkný koncept ohledně cestování pro lidi, co nemají čas ani morál připravit si cestu, vyjet sólo a zároveň si odpočinout od lidí. Paradoxně i když se jede ve skupině tak je dostatek prostoru na to užít si samoty, protože průvodce je chápavý a nevyžaduje účast všech při "všem"...tohle hrozně moc oceňuji.

S průvodcem jsem celkově byla moc spokojená což se mi nestává....Aktivní, komunikativní, vstřícný a umí si získat důvěru v situacích, kdy bych někomu jen tak nevěřila - krásně mě navedl "dolů" z vrcholu skrze lana aniž bych ho u toho titulovala nehezkými jmény a "donutil" mě škrábat se "rychlostí světla" (na moje poměry) nahoru a nechal se u toho titulovat nehezkými jmény...Byl vstřícný a trpělivý k mým asociálním manýrům, mému agresivnímu PMS ke konci akce (Já chci svoje pitíčkóóó a cígo!!!) a hlavně mi dal svobodu! Takže za mě jednoznačně ANO...

Ctirad Macháček

Tátové s dětmi - surf v Maroku, průvodce: Vít Dubec, Filip Vítek

Mám rád nové věci, ale nejsem moc velký dobrodruh, byla to moje první cesta mimo Evropu. Většina akcí, které Expe pořádá jde trochu víc na dřeň, než jsem zvyklý, ale tahle akce pro táty s dětmi byla přesně podle mého gusta. Dobrodružství, ale tak nějak na pohodu. Věřím, že syn na to bude mít super vzpomínky a bude z něj třeba trochu větší dobrodruh, než jsem já. :) Surfování mě vždycky lákalo a tohle byl splněný sen. Výborné ubytko, které bych doporučil každému! Týden nabitý novými zážitky.

Průvodce Filipa znám už delší dobu, párkrát jsme spolu byli na takových lehce alternativních pobytech s dětským plaváním. Tady jako zkušený vůdce věděl vždy co a jak, ze všeho vytěžil maximum a všude hledal dobrodružství. Sníst si jídlo ze supermarketu na ubytku? Tak to ne, jdeme na tržiště, kde snídají místňáci... Nebylo to ale žádné slepě po hlavě, všude nám říkal na co si dát pozor a kde se nenechat natáhnout. Pohodový parťák. Víťa je super týpek, který s námi byl na surfech (hlavně s dětma) a občas se večer zastavil, měl na starost ještě další skupinu a brzo ráno vyrážel surfovat, takže jsme se bohužel poznali trochu méně. Ale i za tu chvilku jsme fajn pokecali.

Jakub Majtanik

Kyrgyzstán: Ťan Šan na koni i pěšky - PLNO, průvodce: Filip Vítek

Filip bol proste super sprievodca a veľký pohodák a srandista. Určite ho môžem len odporučiť. Veľké Ďakujem

Monika Hubková

Srbské hory, průvodce: Filip Vítek

Filip je top strop. Dává skupině pocit demokracie, avšak nenechte se zmást - má vše a všechny pevně pod kontrolou. Filip je zábavný, vždy dobře naladěný, jen tak se nenechá rozházet a oplývá velmi důležitým super skillem - je to stopařský a běžecký mistr. :) S Filipem prostě chceš jet kamkoliv. 

Kromě povedeného průvodce bych pochválila i pestrý a vyvážený program. Za týden jsme toho stihli jako za 14 dní a ani chvíli se nenudili. Dále bych vyzdvihla srbskou partu, kde se jednotní členové krásně doplňovali navzdory velkému věkovému rozpětí.