Reference

Tomáš Lovas

Bosna - PLNO, průvodce: Daniel Bokiš
Těším se na další akci :-) Jen se mi opakovaně potvrzuje, že na tento typ akci nejezdí žádní pitomci a vždy je super nálada. A pak se mi nechce ani domů :-D

Průvodce Danek byl skvělý, byl dobře připraven, i když jel na první větší akci. Znal dobře místní poměry a historii, o které povídal. Byla s ním sranda. Značka ideál. Co se týče výpravy - chválím dobrý poměr město a příroda a výběr lokalit. 

Dada Slavkovská

Silvestr v Maroku - PLNO, průvodce: Daniel Bokiš

Silvester v Maroku považujem za jedno z mojich najlepších rozhodnutí.❤️

Po pravde som od toho nečakala viac, než že pôjdem na pár dní do tepla a dostala som oceán, hory, púšť a najkrajšie východy a západy slnka. Plus spoznala ľudí, s krorými som sa nasmiala tak, že ešte 2 dni po návrate nemám hlas a ktorí sú navždy v mojom srdci. Pečeň (čti “játra”) si ich pamätá tiež. :D

Dan bol ako průvodce bezchybný, program nám vymyslel skvelý, trpezlivo znášal naše spievanie v aute a aj vajíčka nám štedro uvaril o pár minút dlhšie než bolo treba. Za mňa 11/10, nezabudnuteľné. :)


Bára Kolaříková

Výstup na Ararat - PLNO, průvodce: Daniel Bokiš

Ač nám počasí moc nepřálo, akce neměla chybu! Nejvíc se mi líbila rozmanitost programu - od výstupu a všeho co k němu patří, přes relax ve formě tradičního hammamu, poznávání místní kultury a kuchyně. Prostě krásně vybalancovaný mix toho nejlepšího v jednom týdnu!

Dan je skvělým průvodcem, který nepodcenil žádnou část výpravy! Ještě před začátkem akce nám podrobně rozepsal důležité informace a odpovídal na všechny naše dotazy. Při výstupu pak dával pozor, jestli aklimatizace správně zafungovala a všichni se cítili dobře, abychom měli vyšší šanci dosáhnout společně vrcholu. Dan se věnoval každému individuálně a poslouchal všechny podněty a přání, která hned zrealizoval. :)
Není co bych vytkla, opravdu moc povedená akce, díky za to!

Olga Martinová

Patagonie, průvodce: Daniel Bokiš

Organizační stránka byla velmi dobrá - v naprosté většině případů byl dostatek času vše potřebné stihnout, bez zbytečného stresu (a zároveň bez pocitu, že se nic neděje). A samozřejmě - Patagonie je nádherná!

Průvodce byl velmi dobře připraven a všechny problematické situace rychle vyřešil. Zároveň byl celou dobu velmi nápomocný, akční a ještě navíc v dobré náladě (což nevím, jak dělá). Pět hvězdiček z pěti. :)

Kristyna Drmotova

Silvestr v Maroku - PLNO, průvodce: Daniel Bokiš

Průvodce hodnotím pěti hvězdami. Dan je hrozný pohodář, se kterým prostě chceš cestovat. Má milion historek, ale i rad poslouchá (vzácná vlastnost). V horách nám rozhodným krokem ukazoval cestu a dodával jistotu. Bezpečně nás zavezl do všech koutů Maroka a nijak mu nevadilo, že celou dobu falešně zpíváme. Všechno zařídil takovým způsobem, že jsem ani nikde neměla pocit, že něco řeší (což je samozřejmě ideální, když to jde úplně mimo účastníky). A umí za to zatahat. Paráda :)

Nevím, jak moc to bylo průvodcem nebo nastavením celé skupiny, ale na akci nebyla jediná vypjata situace. Bylo hrozne příjemné jednou nevymýšlet program a jen se vézt. Celý výlet měl hrozně příjemné tempo - žádný velký spěch, ale zároveň program nabitý zážitky. Budu z toho žít ještě nějakou dobu a určitě jsem nejela s Expe naposledy (pokud mě někam vezmete :D).

Díky, jsem vděčná, že jsem tenhle způsob cestování objevila. Je na tom něco hrozně osvobozujícího vyjet s naprosto neznámými lidmi, které spojuje vášeň pro cestování.

Lenka

Velikonoce v Černobylu - PLNO, průvodce: Daniel Bokiš

Moje zkouška expedičního klubu byla nad očekávání, rozhodně mě zavedla do míst, kam bych sama nedoputovala a dala mi vyzkoušet nový způsob poznávání. Už se pomalu balím na další výpravu. Byla jsem spokojená s malou skupinkou s její různorodostí a dynamikou. Taky se zajímavými místy na programu a samozřejmě průvodcem. Dan byl skvělý, se všemi vycházel dobře, většinu výpravy odřídit, vyhledával informace a vyřešil krizové situace.

Jakub Kuta

Kyrgyzstán: Karavšin - asijská Patagonie, průvodce: Daniel Bokiš

Chválím skvělou partu, která si dokonale sedla. Náročnost trasy s odpočinkovým dnem, který jistě pomohl některým jedincům na zotavení. 
Vřelost místních pastevců, kteří by se rozdali, aby nám dali trochu místního jídla. Krásnou přírodou doplněnou divokými koni a dobytkem. 
Celkovému dojmu a dobré náladě přispělo krásné počasí.  Expedice naplnila mé očekávání ve všech směrech. 

Průvodce hodnotím nejlépe jak umím. Dan řešil vše s klidnou hlavou, informoval nás o nadcházejících dnech výšlapu a s jeho zkušenostmi byl oporou. O Kyrgyzstánu měl připravené zajímavosti, které nám v průběhu expedice sděloval. 

Kateřina Navrátilová

Silvestr v Maroku - PLNO, průvodce: Daniel Bokiš

Chválím nabitej rozmanitej program, skvělého průvodce i lidi ve skupině, kteří jsou zvyklí cestovat a vědí, že to je o kompromisech a dobrý náladě. Všichni jsme byli podobně naladění, což bylo opravdu skvělý.

Průvodce Dan byl celkově moc fajn. Vše bylo v klidu. Líbilo se mi, jak s námi průběžně konzultoval, co bychom rádi a co ne.

Tomáš

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Daniel Bokiš

Kazachstán předčil moje očekávání. Akci jsem si vybral na základě zajímavého programu v kombinaci s dobrým termínem, ale to, co jsme viděli, vydalo pocitově na 3 týdny. Hory, jezera, ledovce, pouště, duny, ale i města. Program byl vymyšlený famózně. Kazachstán jsme viděli v podstatě celý, a to to byla jen 13 denní výprava.

Dan je super. Všechno bylo úplně v pořádku. Vyzdvihl bych nadstandardní a naprosto skvělou komunikaci před začátkem akce. Na Facebooku i ve whatsapp skupině Dan reagoval vždy rychle.

Už se těším na další expe výpravu :)

 

Michal Libič

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Daniel Bokiš

Pochvalil by som kombinaciu mesto+trek+road trip. To bolo uplne skvele. Osobne mi na mesta zvycajne staci den-dva. Presne tak to bolo. Potom trek, a ked ma uz clovek pocit, ze to konci, tak este stale sme mali pred sebou road trip. S autami je logistika vzdy jednoduchsia, rychla a flexibilna, takze to bolo super. Takato kombinacia mi velmi vyhovuje a ocenil by som ju aj na dalsich expediciach s klubom.  

Dan bol na pohodu, jeho pristup mi velmi vyhovoval. Vsetky organizacne veci boli zariadene. Atmosfera, ktoru udrzoval bola prijemna. Takze celkovo hodnotim velmi pozitivne.

Jana Sramkova

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Daniel Bokiš

Jedna z nejlepších dovolených co jsem zažila. Nevěděla jsem co očekávat - neznámí lidi, průvodce (běžné jezdíme po vlastní ose). Ale vše absolutně předčilo mé očekávání. Kazachstán je neuvěřitelně rozmanitá země, s nádhernou přírodou. Tím, že nebyl striktně naplánován program jsme každý den zažili nečekané dobrodružství. Vichřice ve 4000, alternativní šplhání po fixed laně v kanonu, nečekaná pozvánka na nomádskou hostinu v poušti, “výšlap” na až bolestivě větrnou zpívající písečnou dunu, “sprcha” pod improvizovaným teplým radonovým pramenem, vino se skvělými lidmi u jezera pod padajícími hvězdami… zážitky by vydaly na roman, tak takhle radši stačí :))

Pochválila bych všechno:) destinace byla úžasná, superni naplánovány program, hezky napůl trek a zároveň poznávání. Každý den ultra plný zážitku, nádherné přírody, super jídla… i parta byla skvělá!

Dan byl super, cítila jsem se jako na treku/výletu s kámošem. Měl přehled, super nápady, nic nevnucoval, nechával prostor pro spontánní rozhodnutí a zajímal se co zajíma nás. Absolutně nemam co vytknout :)