Reference

Petr Kohel

Mexiko - sopky, průvodce: Martin Dubec

Nemám Martinovi co vytknout. Po celou dobu nás provázel a nabíjel svojí dobrou náladou. Přesto jsem z Martina cítil, že ať už by nastal jakýkoliv problém, bez váhání  by ho vyřešil. A v neposlední řadě na Martinovi obdivuji, že dokázal a po vyčerpávajících výstupech ještě řídit několik hodin dodávku na šílených mexických silnicích.

Pochválil bych nabitý program, bez zbytečného flákání. Subjektivně mi výprava přišla delší, než doopravdy byla. Líbil se mi také promyšlený plán aklimatizace, kdy jsme postupně zvedali výšku, abychom byli ideálně připraveni na závěrečný výstup.

 

Daniela Koláčková

Mexiko - sopky, průvodce: Martin Dubec

Super našlapaná výprava, pyramidy, hory i města, žádné zbytečné zevlování! :-D Líbila se mi ta postupná aklimatizace, a i když je to primárně o horách, tak třeba návštěva Puebly byla skvělá. 

Martin je sympaťák a pohodář, byl neustále v dobré náladě, kterou přenášel na celou skupinu :-) Člověk u něj má pocit, že kdyby přišel nějaký problém, bude ho hned řešit a vlastně to nebude problém. Ať už na horách nebo jinde. Hlavně obdivuju, že celou akci řídil, včetně dlouhých přesunů přímo po výstupech, a taky jeho přizpůsobení mexickému stylu řízení :-D (Až na to troubení teda, to mu moc nešlo :-D)

Díky! Zase jsme si to moc užili.

Hanka Malá

Moldavsko, Ukrajina a Rumunsko, průvodce: Martin Dubec

Expedice byla super, hodně náročná na vzdálenost. Byla to taková ochutnávka krásných zemí, namíchaná v koktejlu z přírody, měst, památek a dobrých jídel. Sama se divím, že jsem to vůbec dala, ale jsem hrozně ráda, že jsem jela! Přesuny na velké vzdálenosti jsme zvládli bez bloudění, našli jsme vždy, co jsme potřebovali. Nejvíce se mi líbily hory (Ukrajina, Rumunsko), potom krásná starobylá města, nejvíc asi Kišiněv. Užili jsme si koupání v moři, řece Dněstr i rybnících v Rumunsku a Maďarsku, výborné jídlo a pití a atmosféru několika zemí.

Martin je zkušený průvodce do nepohody, myslím, že si umí poradit v každé situaci. Potíže a překážky řeší s klidem a nadhledem, maximálně si pak pěkně po ostravsku zanadává. Je zdatný řidič, celkem nechápu, jak zvládl tu strašnou dálku odřídit sám (asi 4 000 km), ale zvládl to bravurně. Pro kolektiv je pohodář, umí pochválit a povzbudit (hlavně do kopce :-) ), kochá se krajinou a to je mi sympatické.

Tomáš Dubják

Jaro na Podkarpatské Rusi , průvodce: Martin Dubec

Průvodce byl skvělý! Nemám, co bych Marťovi vytknul. Velice přátelský, nápomocný, vřelý, vtipný, zodpovědný, zkušený,... prostě borec!

Bylo to dokonalé. Sešla se bezva parta kluků. Program byl taky výborný. Prostě paráda. Rád budu na tuto expedici vzpomínat. Znovu bych se na Podkarpatskou Rus někdy podíval :-)

Jana Králová

Silvestr v bosenských horách, průvodce: Martin Dubec

Tohle je vážně ten nejlepší způsob, jak ukončit starý rok a přivítat ten nový. Silvest v horách s bandou stejně laděných lidí je prostě přesně to, co chceš! Hlavně teda karaoke místních chlapců a pravou nefalšovanou bosenskou večeři, po který nemá kocovina šanci! :D Navíc jak se říká “Jak na Nový rok, tak po celý rok!” Takže doufám, že na cestách a s Expe! :) 

Domča

Bulharsko na sněžnicích - PLNO, průvodce: Martin Dubec

Program, resp. trasa je veľmi dobre zvolená. Za celý čas sme stretli len pár ľudí, čo se veľmi oceňuje. Náročnosť zodpovedala popisu. Bola som absolútne spokojná :-)

Citrus je pohoďák. Počas výpravy bol primerane nápomocný a vedel si poradiť v akejkoľvek situácii. Napriek tomu, že bol na tejto výprave prvý-krát, vôbec to nebolo poznať. Všetko klaplo bez problémov :-) Opäť sa stretla super partia, veľmi dobre som sa bavila, hoci to bolo pre mňa náročné. A tu mi práve Citrus pomohol, že mi požičal svoju huskynu Freyušku, ktorá bola do kopca veľký pomocník -)

 

 

Kateřina Karasová

Kosovo , průvodce: Martin Dubec

Výborný průvodce, sympatická parta a skvěle zvolena trasa. Byl to jeden z největších zážitků roku, včetně neočekávaných situací. Martin byl velmi dobře připravený, držel dobrou náladu a pohodu. Cítila jsem se tak, že se můžu spolehnout a má vše pod kontrolou v jakékoliv situaci. 

Má první zkušenost s Expedition Clubem je více než pozitivní. Sešla se nám skvělá skupina lidí, mám spousty zážitků a odpočinula jsem si od každodenního kola v krásné přírodě. Přesně to jsem chtěla. Za mě parádní dovolená a brzy ráda vyrazím znovu do míst, která nejsou pro každého.

Veronika Bílková

Rumunské hory - PLNO, průvodce: Martin Dubec

Marťas je super průvodce, dokáže si poradit a je veelký pohodář. Rumunsko nebyl můj první výlet (a rozhodně ne poslední) s EC a opět splnil moje očekávání. Byla to naprostá paráda. Stejně jako v Albánii se sešla bezva parta lidí, všechno bylo suprově naplánované, ale zároveň se program místy přizpůsoboval tak, aby vyhověl všem.

Ondřej Poul

Kosovo , průvodce: Martin Dubec

Martin byl super. Pořád držel dobrou náladu a vše řešil v klidu (a vše vždy vyřešil :-) ). Navíc už procestoval kus světa a má tím pádem i řadu zkušeností. To šlo vidět i na tom, jak dobře měl naplánovanou cestu (možná místa na spaní, voda,...). Jako průvodce ho můžu jen doporučit.

Byl jsem spokojen se vším, byl to pro mě další super zážitek....... a to i po komplikacích s upadeným motorem. Musím říct, že to byl nakonec největší zážitek.

Eliška

Mexiko - sopky, průvodce: Martin Dubec

Pochválila bych program a jeho plnění, výběr účastníků, způsob aklimatizace i možnost výběru dílčích aktivit. Průvodce Martin je naprosto skvělý člověk, pohodář, schopný improvizace a řešení neočekávaných situací.

Byla jsem s vámi poprvé a bylo to super! Těším se na příště :) Děkuji celému týmu a spolupracovníkům - od slečny vyřizující faktury, slečny zajišťující letenky až po průvodce.