Reference

Amy

Rumunsko - Maramureš pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Luky byl skvělý průvodce! Velmi ochotný - předem dal vědět info, byla možnost se na cokoliv zeptat, poradit. To jsem ocenila i během výpravy, kdy jsem měla pocit, že v případě jakéhokoliv menšího či většího problému se na něj mohu obrátit. Taky byl "skrytě" starostlivý, v případě nějakého těžšího terénu či situaci byl vždy připraven pomoci, pokud by někdo chtěl. I když jsme došli o den dřív, vymyslel a nabídl alternativy, co dělat. :) 

Snad zase někdy na viděnou! Těším se.

Zdeněk

Na sněžnicích přes Maramureš, průvodce: Pavlína Adam

Pája nás charismaticky provedla celou trasou a kdyby neměla co na srdci to na jazyku, tak bychom vůbec nepoznali, že jde trasu poprvé. Jinak jsme mohli těžit z jejich bohatých zkušeností ze zimní turistiky a užít si expedici naplno. Rád bych tu navíc zmínil i Martina, který celou dobu v průvodcování asistoval a všem nám vydatně pomáhal.

Líbila se mi dynamika celé akce – kromě sněžnic jsme si vyzkoušeli jízdu parním vláčkem, zastavili jsme se v místní vesnici, jednou ze čtyř nocí jsme spali v salaši a  na konci jsme si užili horkou lázeň. Účastníci byli navíc svědomití a všechno šlapalo jak hodinky. A i přes trochu náladové počasí, ne zrovna vydatnou sněhovou pokrývku a to, že jsme expedici podle tohohle mustru šli poprvé, jsme zvládli splnit plán téměř do puntíku.

Lenka

Silvestr v rumunských Karpatech - PLNO, průvodce: Tom Cimr

Pochválila bych světýlka na bivaku! Vlastně všechno. Dobře zvládnutá organizace, a kde věci nešly podle plánu, Tom hned zařídil. Trek byl krásně vybraný. Prostě super akce. Tom se o nás krásně staral a sršel nakažlivým optimismem.

Tom Tornádo Roubič

Rumunské hory - Retezat - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Ač šlo počasí proti nám, tak jsem si to užil na 100%. Výprava měla hodně dobrodružných prvků ) zejména pak poslední den v horách byl intenzivní. Ze zasněžených kopců, do zeleného údolí, skrz stezku Expedičního klubu skládající se z Xandrova pralesa, Švábenského louky a Švirákova výšvihu (tento úsek si později překřtil na 3,5 hodiny křoví v držce), to byl intenzivní zážitek! Osobně mě to bavilo! Když se z mlhy ozývalo himlhergot, krucinál, do prkýnka kdo tuhle zatracenou cestu vymyslel? nejednou to vykouzlilo úsměv na tváři, co jiného v tom bordelu taky zbývalo, že... než to brát pozitivně? ... zkrátka pěkný sportovní výkon na závěr výpravy. (dodatek ve Švirákově výšvihu byly vyslovovány a místy vykřikovány expresivnější výrazy ) ) Parádní! Dále děkuji, že jsme dostali možnost vrátit se do lepší země, než z které jsme odjížděli.... volby jste neposrali! Gratuluji!).

Petrovi dávám 10/10. Pěkně se o nás staral a celou výpravu měl pěkně připravenou. Naslouchal přáním skupiny, naštěstí v naší smečce nebylo žádné Déčko zájezdu , takže jsme se krásně domluvili. Nemám co vytknout. :)

Martina Jemelková

Rumunská Transylvánie - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Ochotná a milá průvodkyně do nepohody. Schopná vyřešit každý problém. Respektovala přání skupiny a snažila se všem členům vyjít maximálně vstříc. Měla skvělý vkus na restaurace, což jako žrout velmi oceňuji.

Bylo to skvělé, děkuji za všechny zážitky, bez vás bych na Rumunsko odvahu nejspíše nenašla!

Vladimíra Kastnerová

Velikonoce v Transylvánii - PLNO, průvodce: Matěj Štrunc

Líbil se mi pestrý program, akce byla velmi na pohodu a silně zážitková.

Matěj je skvělý člověk! Je velmi schopný organizačně, umí s lidmi výborně komunikovat a je velmi zodpovědný. Umí si poradit v každé situaci. Vyrazila bych s ním určitě i na další akci, za mě velká spokojenost.

Barbora Čechová

Rumunské hory - Retezat - Poslední místo, průvodce: Honza Švábenský

Honza opět nezklamal. Líbí se mi, že nám opět posunul hranice. Umí člověka vyhecovat, umí ho podržet a hlavně mu i v nejhorších chvílích pomůže. Člověk se na něj může spolehnout.

V Rumunsku se mi nejvíc líbil okruh, který jsme podstoupili. Bylo nádherný se koukat z jedné skály na druhou a vzápětí na tutéž horu vylézt. Člověk musel nabrat sílu a jít. Určitě s vámi pojedu znovu. Od vás mám ty nejlepší zážitky! Ještě jednou velké díky!

Hanka Malá

Moldavsko, Ukrajina a Rumunsko, průvodce: Martin Dubec

Expedice byla super, hodně náročná na vzdálenost. Byla to taková ochutnávka krásných zemí, namíchaná v koktejlu z přírody, měst, památek a dobrých jídel. Sama se divím, že jsem to vůbec dala, ale jsem hrozně ráda, že jsem jela! Přesuny na velké vzdálenosti jsme zvládli bez bloudění, našli jsme vždy, co jsme potřebovali. Nejvíce se mi líbily hory (Ukrajina, Rumunsko), potom krásná starobylá města, nejvíc asi Kišiněv. Užili jsme si koupání v moři, řece Dněstr i rybnících v Rumunsku a Maďarsku, výborné jídlo a pití a atmosféru několika zemí.

Martin je zkušený průvodce do nepohody, myslím, že si umí poradit v každé situaci. Potíže a překážky řeší s klidem a nadhledem, maximálně si pak pěkně po ostravsku zanadává. Je zdatný řidič, celkem nechápu, jak zvládl tu strašnou dálku odřídit sám (asi 4 000 km), ale zvládl to bravurně. Pro kolektiv je pohodář, umí pochválit a povzbudit (hlavně do kopce :-) ), kochá se krajinou a to je mi sympatické.

Romana

Silvestr na Ukrajině a v Rumunsku - PLNO, průvodce: Jakub Frank

Výprava byla skvělá, moc jsem si to užila. Byla to moje první cesta s Expedition Clubem, ale rozhodně ne poslední :-) Nejlepší ze všeho byli lidi - naprosto boží! A průvodce Kuba byl super! :-) O všechno se postaral, i přesto že to bylo poprvé, co se tahle akce konala a místa neměl sám projetá.

 

Jakub Rus

Rumunské hory - Retezat - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Z počátku jsem se obával, že Andrejův medailonek není úplně aktuální a jeho taneční schopnosti nejsou takové, jak pověsti vypráví. Mýlil jsem se! chtělo to jen správný pitný režim a naše očekávání byla zcela naplněna. Na treku byl jako průvodce perfektní a i přes nepřející počasí vše zvládl s grácií. V civilizaci z počátku působil mírně nejistě, ale jakmile zjistil, kde je nahoře, a kde dole, bylo vše v pořádku. Zajistil pravidelný přísun tekutin, jídla i kultury v poměru ideálním pro rekonvalescenci. :)

Martin Šafránek

Rumunsko - Godeanu na sněžnicích, průvodce: Lukáš Mádr

Tato expedice byla výjimečná tím, že se uskutečnila daleko od civilizace bez jakéhokoli záchraného bodu, cesty, jen v nedotčené divočině. Proto jsem rád, že jsem tuto akci mohl jet se silnou a moc fajn partou, na kterou se zkrátka musíte spolehnout - ve sněhové bouři i v zasypaném stanu. Lukáš je mladý a velmi schopný průvodce. Nejvíc na mě udělalo dojem, jak si dokáže zachovat chladnou hlavu i v těch nejtěžších situacích a nezmatkovat. Cestovat s ním byla radost a intenzivní zážitek.

Míša Šopáková

Rumunské hory - Retezat - Poslední místo, průvodce: Honza Švábenský

Rozhodně chválím organizaci, výběr trasy i zkušeného průvodce. Honza byl opravdu skvělý průvodce, myslím, že jsme nemohli mít lepšího :-) A krásné počasí byla jen třešnička... :-)

Toto byla má první zkušenost s Expeditionem a jsem nadšená. Kéž by byly všechny vaše akce jako tato. Hrozně jsem si ji užila. Každopádně už jsem přihlášená na další :-D

Michaela Mikulecká

Rumunská Rodna pod 24 let - PLNO, průvodce: Honza Bořil

Akci jsem si moc užila. Sešla se nám hrozně fajnová parta lidí a Rumunsko je opravdu krásné. Takže chválím nápad na akci pod 24 let - protože jsem tak měla možnost potkat moc fajn lidi svého věku a taky výběr destinace. Průvodce Honza je sympoš se spoustou zkušeností. Vždy byl ochotný s čímkoliv pomoct nebo poradit. :)

Lada Vondrušková

Silvestr na Ukrajině a v Rumunsku - PLNO, průvodce: Jakub Frank

U této expedice bych pochválila týmového ducha party. Skvěle vydařená akce. Na konci jsem věděla, že se mi bude opět stýskat. Kuba je skvělý společník, zábavný a vtipný. Dokáže vyřešit každou situaci, umí si poradit. Je flexibilní, vždy najde náhradní variantu.

Hanka Mourková

Rumunské hory - Retezat - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Líbí se mi koncept malé skupiny, kde se všichni velmi rychle poznají (už v autě cestou) a když je krize, dá se v tomhle počtu celkem bezbolestně dohodnout na změně plánu (v reálu opakovaně ověřeno). Přesuny jsou snadnější, je menší šance, že se bude na někoho čekat, a taky nečekané přespání se líp domlouvá v menší skupině. Věkově jsme byli přibližně stejně, utvořila se fajn parta, bylo o čem mluvit a nečekané povětrnostní podmínky nás ještě dotmelily. Avizovaná náročnost treku odpovídala, info k cestě Peťa postupně doplňoval a komunikoval s námi přes Fb skupinu ještě před odjezdem.

Peťa je vždy pozitivně naladěn, ať už to je ráno v Devě na snídani u kafe, při stoupání do kopce tou zajímavější stezkou nebo ve vánici na hřebeni, kdy čeká na opozdilce. Neztrácí úsměv a dobrou náladu a umí to přenést na zbytek skupiny. V nečekané situaci zvládne hravě najít alternativní cestu a vymyslet operativně plán B. A taky vlastní super hru Představ si. :)