Reference

Olda

Výsadek, průvodce: Vít Dubec

Víťa zvládl svůj úkol - dostali jsme se na místo výsadku, byly nám sděleny pravidla a na co si dát pozor (např. zaminování cílové oblasti) a všichni jsme zase v pořádku přijeli domů. Krom toho s ním byla v autě i mimo něj sranda. Já jsem s Víťou rozhodně spokojen! :-)

Výborná akce, na které jsme s mou skvělou parťačkou Dášou poznali neskutečnou štědrost a důvěru místních lidí! Opravdu jsem nečekal, že v 10 večer nás v prvním domě, který jsme zkusili, pozvou dále a nechají nás u sebe přespat! Podobně druhý den, kdy jsme přišli k místním vyfotit si ovčáckého psa a místo fotky jsme odcházeli s plnými žaludky a jídlem pro oba na půlku dne. To mi hlava prostě doteď nebere! :-) Až na pár krátkých výletů po ČR a SR s kamarády jsem se nikdy nevydal nikam dále z takových těch blbých důvodů jako "Tam nejezdi, to je nebezpečné. Tam tě akorát tak okradou. To bude drahé, to nestojí za to." a podobně. Výsadek mi ukázal, že lidé jsou úžasní a opravdu stačí přijít, zeptat se... a že pak opravdu není vůbec problém za 24 hodin přejít hranici státu, dostat se na 150 km vzdálené místo, najíst se (několikrát), sehnat místní pálenku a splnit po cestě ještě spoustu dalších úkolů, a to bez jediné koruny! Člověku se pak až nechce věřit, jak mohl být tak blbý a místo cestování sedět doma na zadku. Výsadek mě neskutečně nabudil k dalšímu cestování a poznávání světa!

Marek Srb

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Výpravu jsem dostal jako dárek k narozeninám a když jsem zjistil, že se jedná o výpravu do neznáma, tak mě celkově koncept této cesty ihned zaujal. I v okruhu mých přátel měl pozitivní ohlas a napětí, kam pojedeme. Ocenil bych dostatečné informace od Honzy před odjezdem, i když byly velmi omezené kvůli neznámé finální destinaci, přesto to bohatě stačilo. Zároveň oceňuju znalost oblasti - jak ze strany Honzy díky Erasmu v Arménii a jeho výstupu na Ararat, tak ze strany Expedition clubu díky častým výpravám právě na Ararat. Pravděpodobně to ulehčilo řešení plánů na další dny kvůli špatnému počasí. 

Tato výprava byla moji první, kdy jsem jel s cestovní kanceláří (pokud nepočítám Nepál a Indii od univerzity, kde byl program také organizovaný a členové byli studenti, takže věkově všichni cca nastejno), proto mě překvapilo, že se skupina na tento typ výpravy skládala z mladších, ale i starších členů a byl jsem celkem zvědavý, jak si všichni sedneme. Můžu zhodnotit, že vše bylo naprosto v pořádku. Myslím si, že by každý z výpravy rád zašel na společné pivko.

Zhodnotit Honzu je z mého pohledu velmi jednoduché - naprostá spokojenost. Nejprve bych chtěl zmínit, že Honza je po lidské stránce naprosto fajn člověk, s kterým je sranda. I přes jeho nízký věk má ze svých cest dost zkušeností, ze kterých může čerpat a na naší výpravě to bylo znát v podstatě každý den, protože díky nepřízni počasí se náš plán měnil ze dne na den. I když jsme vlastně plán neznali detailně, protože jsme jeli do neznáma, tak nás informoval pravidelně o nadcházejících plánech/změnách. Zároveň se mi libílo, že se zajímal o zdravotní stav, když nastal nějaký problém, např. zánět spojivek u jedné z účastnic, který aktivně řešil. Za mě 11 z 10 :-)

Martin Šafránek

Výsadek, průvodce: Jan Žert

Akce byla perfektně zorganizovaná. Když nepočítám samotný výsadek, kde má každý osud ve svých rukou, vždy bylo na výběr z několika možností co dělat, kam zajít apod. Nejvíc mě oslovil Titův bunkr, Sarajevo a místní příroda. Díky této akci také vím, kde se nachází tolik zmiňovaný Višegrad a jak se nenechat zatknout místní policií. Výsadek sice nedopadl podle mých představ, ale vím v jakých oblastech musím zapracovat, třeba vzít s sebou holku - stopování v Srbsku bez něžného pohlaví (něžné jen když nemá hlad - ověřeno) je celkem pain.

Honza měl jako vždy přehled o situaci. Jeho životní zkušenosti a zážitky z putování byly vítaným doplňkem při cestě v autě i místních nálevnách. Honza je inspirativní člověk, který své poslání plní každým coulem a jsem rád, že jsem s ním mohl opět cestovat.

Doufám, že Výsadek není poslední akcí tohoto typu a nic bych na na filozofii Expedition Clubu neměnil, díky!

Vojta Lokša

Kurdistán - dobročinná expedice - Poslední místo, průvodce: Silvestr Tkáč

Unikátní akce, která zkombinovala poznávání s humanitárně-vzdělávacím projektem. Úžasný koncept, který by stál za prohloubení a zamyšlení, jestli něco podobného nejde dělat i jinde.

Průvodce byl parádní, znalý lokace, zkušený a se spoustou dobrých nápadů.

Z akce jsem odnesl spoustu parádních zážitků. Víc takových. :)

Martina

Výprava do neznáma - letecky - Poslední 2 volná místa, průvodce: Martin Ksandr, Jan Žert

Všechno bylo skvělé. :) Sešla se super parta, prakticky jen v doprovodu místních jsme si projeli destinaci, kterou bych jindy asi ani nezvažovala navštívit, program nikdy nebyl problém přizpůsobit tak, aby byl zábavný pro celou skupinu, všechny zádrhely řešeny s úsměvem, z minimálních plánů a očekávání kopec skvělých zážitků

Průvodci dávám 10 z 10. Milý, sympatický, zábavný, obětavý, nabitý nevídanými historickými a kulturními znalostmi a se zásobou kvalitních historek k vyprávění na požádání, s drobnými komplikacemi nekonečně trpělivý a především, především skromný! )

Lenka Strbkova

Výprava do neznáma - letecky - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Sprievodca hodnotím 10/10. Je vidno ze Adam ma rad ludi, atmosfera bola cely cas super. Program tiez perfektne pripraveny, nemam co dodat. :)

Pavel Křetinský

Výsadek, průvodce: Martin Ksandr

Martin byl skvělý, podal výklad, řešil nastalé problémy, byla s ním sranda, dobře organizoval.

Byla to jedna z nejdobrodružnějších akcí, co jsem zažil - být vysazen někde a nevědět kde, jít někam, kde to taky neznám, nemít jídlo, peníze, mapu, spoléhat jen na pomoc místních lidí a platit úsměvem či drobnými dárky. Mám z toho spoustu dojmů a zážitků získaných za pouhých 24 h!

Chválím parádní výběr lokace, zajištění stanů i pivka s párky v cíli, zajímavé úkoly, dobré počasí.

Daniel Benada

Výsadek - Poslední 2 místa, průvodce: Jan Žert

Průvodce Honza je prostě profík který byl snad už všude. Jeho historky a pohotové odpovědi udržovaly všechny zúčastněné v super uvolněné náladě. Klidně bych si to dal znovu. A dvakrát.

Co se týče výsadku, upřímně a velice příjemně mě překvapilo jak jsou lidi v $^&*£*+! srdeční a jakou mají snahu pomoci evidentně ztraceným a zmateným cizincům, kteří se jim z ničeho nic zjevili ve vesnici. O to víc, když nemluví stejnou řečí a nerozumíte si ani papuč. Před výsadkem bych nevěřil, že by si někdo cizího člověka (mě) pozval jen tak do domu, pak mi nabídl domácí mošt, pak deku, pak večeři, pak víno, a po setmění nocleh. Jo, a ráno snídani a odvoz.

 

Ivana Švitlerová

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Oceňujem schopnosť Honzu (a výpomoc od garanta akcie) na mieste denne prerábať a ev za jazdy vymýšľať náhradný program, nakoľko nám do toho pôvodného hádzalo vidle počasie a rôzne zdravotné problémy. Muselo to byť veľmi náročné, ale výsledok bol za mňa fajn, užila som si to a videla som miesta, o ktorých existencii som popravde moc netušila, miesta, kam veľa turistov nechodí a samu by ma tam asi tiež nenapadlo zavítať. Som rada, že to bola kombinácia turistiky v krásnych ľudoprázdnych horách, kde sme si vyskúšali aj chôdzu so snežnicami, aj chodenia po pamiatkach. Mali sme všetko :)

Honza je naozaj športovec s výbornou kondičkou, orientáciou v teréne a so skúsenosťami s cestovaním. Vždy všetko vybavil a zaistil, snažil sa nám pomáhať, bol milý, ústretový, zaujímal sa o to, jak sa máme, snažil sa, aby boli všetci v rámci možnosti spokojní.

Budem sa tešiť na ďalšiu výpravu!

Alena Horská

Výsadek - Poslední 2 místa, průvodce: Jan Žert

Honza je živá reklama na kvalitního průvodce. Byl v dobré náladě za všech okolností. Zvládnul vyhovět všem ve skupině navzdory tomu, že jsme byli poměrně nesourodá parta. Zdroj jeho energie musí být bezedný, protože držet tempo s posádkou a ještě to celé odřídit je prostě výkon. A jako bonus navíc nás zásobil historkami ze svých cest, které se poslouchaly úplně samy. Honzu doporučuje deset z deseti stomatologů. :D 

David Podroužek

Výprava do neznáma - letecky - PLNO, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl super průvodce, který nás dokázal sblížit hned na začátku. V kontextu akce dokázal udržet tajemství co se bude dít další dny. Naučil mě spoustu nových věcí a hlavně jsem si užil vyprávění z jeho cest po světě.

Na akci bych pochválil nevědomost z toho co se bude dít další dny, prozkoumání celého Jordánska, super partu lidí a úžasný třídenní trek přes wadi až po nejvyšší vrcholy.

Jan Richter

Výsadek, průvodce: Jan Žert

Bylo úžasné zažít si třicet hodin bez peněz, internetu a telefonu, fakt osvěžující detox digitálního věku:), zvolená země byla nádherná, turisty neobjevená, potkali jsme samé skvělé lidi. Nenapadlo by mě, že někdo u sebe doma nechá přespat úplně cizí lidi, s nimiž se navíc skoro nedomluví, dá jim najíst, udělá jim snídani... ale i takoví lidé ještě existují:) Zkrátka pecka, asi to zkusím znovu...

Honza Žert je jako průvodce výborný, doufám, že s ním ještě někam pojedu. Je s ním  zábava a obvykle ví, co dělá. :D

Byl jsem nadšený úplně vším! :)

Jáchym Tomiga

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Honza byl velice vstřícný a trpělivý. Při seznámení s programem se nám vždy snažil nabídnout vícero variant, byl ochotný přizpůsobit se ostatním, když jsme se na nějaké části úplně necítili. Zároveň nás ale dokázal namotivovat, že jsme mnohdy překonali i svá vlastní očekávání a limity. Smekám před jeho schopností uzpůsobit program a změnit plány i z hodiny na hodinu, zejména kvůli nepřízni počasí. A při tom všem zůstával v dobré náladě, i když ho to muselo jistě dost mrzet.

Byl jsem spokojený vlastně se vším, i navzdory špatnému počasí. Program se, podle mě, vymyslel (a přizpůsoboval) ideální. Chodili jsme po horách, viděli spoustu památek a dokonce se i koupali v moři. Každý si mohl najít své.

Díky moc za úžasný první výlet s expe, určitě budu chtít i na další výpravy.

Josef Vlk

Výprava do neznáma - letecky, průvodce: Honza Bořil

Vybrané místo bylo opravdu famózní - ač jsem to nečekal! Honza je mladý fajn kluk se zdravou sebedůvěrou. Umí si poradit jak s nepředpokládanými situacemi, tak s nepředpokládanými reakcemi posádky.

Tak snad někdy příště.
Pokud bude příležitost - doporučím kamarádům.

Sára

Výsadek, průvodce: Jan Žert

Honza je skvělý průvodce, se kterým jsme se chvíli nenudili. Opravdu super borec na svém místě. Za mě už bych podruhé nejela, myslím, že ten zážitek toho překvapení, kdy člověk opravdu nemá představu, co ho čekal, už se pak těžko trumfne. Ale zážitek dokonalý, jsem ráda, že jsem se účastnila a dlouho budu vzpomínat. V životě by mě nenapadlo, co můžu zažít, když nebudu moct použít peníze a telefon. Člověk do poslední chvíle nevěděl co ho čeká a ten moment překvapení byl naprosto super. Opravdu,.. doporučuji všem!