Reference

Martin Rosecký

Víkendovka - Západní Tatry, průvodce: Kristýna "Berči" Bercsényi

Organizace byla bezproblémová, domluva efektivní. Atmosféra přesně v duchu Expe (pohodová akce, kde se nic nehrotí a není problém změnit plán, když je to vhodné, zároveň profesionální, neměl jsem pocit, že by bylo něco podceněno). Splnil se mi sen vyrazit na výpravu s mojí oblíbenou instagramerkou :)

Martin Kissler

Beskydy a Javorníky - přechod, průvodce: Martin Ksandr

Pochválil bych pohostinnost průvodce když nás ubytoval ve vlastní chatě. Přípravu trasy, která krásně ukázala to nejkrásnější z Beskyd. Podařenou partu lidí, kde všichni byli pozitivně naladěni a s chutí společně dosáhnout cíle. Martin je super pohodář a celou akci má vždy pod kontrolou a udržuje dobrou náladu v partě. Má krásnýho psa, který tomu přidává to pravé kouzlo.

Ivan Floreš

Bulharsko - přechod Pirinu - Poslední místo, průvodce: Martin Ksandr

Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)

Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.

Ema Holubová

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Krásná trasa a místa na spaní, výborná atmosféra i skupina, prostě všechno bylo jak má být:)

Lukáš byl výborný. Vše měl dobře naplánované a vymyšlené. Sháněl vodu, čekal na opozdilce, upravoval trasu podle našich potřeb. Zároveň se ale nestavěl do vedoucí pozice, čímž vznikala příjemná a uvolněná atmosféra. 
Celkově mu, myslím, nebylo co vytknout:))

Petra

Jednodenní ferratový kurz 27.5.2018 - PLNO, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Kluci byli skvělí a vytvořili skvělou atmosféru. Měli všechno skvěle připravené, mohli jsme si vyzkoušet různé typy vybavení a ke všemu nám dali info, na co si při pořízení dát pozor. Super místo - ferraty byly krátké, takže se dalo odpočívat a zkusit si to několikrát. Dozvěděla jsem se i na co se připravit, když budu plánovat ferratovou výpravu po vlastní ose.

Martina Opavová

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Lukáš byl skvělý průvodce! Trasu měl skvěle naplánovanou, byla s ním sranda, vždy čekal na poslední členy výpravy, často kontroloval počasí (a kdyžtak podle toho přizpůsobil trasu), hlídal, aby všichni měli dostatek vody a popřípadě se ji snažil ihned sehnat. Uměl na naší výpravě udělat skvělou atmosféru, byl velice ohleduplný a nápomocný.  Vše, co by měl podle mě ideální průvodce splňovat, to splňoval i Lukáš, děkuji za tak skvělého průvodce!

Líbila se mi super parta, krásné výhledy, příroda, koupání v řece, večeře při západu slunce, celkově celá expedice. :)

Kajuš (Karolína Kučáková)

Víkendovka - Západní Tatry, průvodce: Kristýna "Berči" Bercsényi

Teším sa, že som do toho šla a môžem spoznávať viac a viac členov Expe. S Berči by som kľudne a kedykoľvek šla aj na nejaký dlhší choďák.  Bola skvelá, zorganizovaná, priateľská a myslím, že sme boli všetci veľmi spokojní. Odporúčam!

Daniel Melichar

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

 Na expedici bych pochválil dobře vymyšlenou trasu, super vybrané ubytko, skvělý support od manželky, dávku kilometrů tak akorát..

Tomáš je výborný, profík a příjemný chlapík. 

Leona

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Prošla jsem místa, která jsem neznala. Byla fajn parta, prima průvodce, dobrá organizace a hlavně byla dobrá nálada.

Průvodce Kuba je skvělý! Znal trasu dopředu, bylo možné ji upravit podle tempa a požadavku skupiny. Uměl vyřešit nepříjemné situace ohledně bydlení na soukromém pozemku -) Podpořil mě, když mi bylo trochu ouvej. Ráda s ním pojedu znovu.

Verča Bílková

Kurz skalního lezení - základy, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Jako absolutně všechny akce, které jsem doposud s EC absolvovala byla i tahle úplně boží - skvěle vybalancovaná teorie vs lezení. Dochází mi slovní zásoba a už moc nevím jak vás originálně pochválit. :) Takže díky moc za skvělou akci a super den!

 

Michaela Kováčiková

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl super, milý a sympatický. Jsem moc ráda, že jsem poprvé zkusila lezení právě s někým, kdo měl pohodový přístup a motivoval nás a byl trpělivý, i když jsme lezly docela pomalu. :D

 Určitě v lezení budu pokračovat, díky moc za super zážitek!

Pavel

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Zbyněk je skvělý průvodce. Nejen že věděl, kam jdeme, kde se nacházíme a co je kolem nás - o čemž uměl dobře mluvit, byl zároveň i členem skupiny a jedním z nás. Jeho historky z aktivních záloh byly dalším zpestřením už tak zajímavého vyprávění. První noc jako zkušený zálesák vybral místo na spaní v lese, postavil přístřešek z plachty, kam jsem se mohl v případě deště schovat a taky mi půjčil svůj žďárák. Druhý den nás pohostil na své chalupě, poskytl gril a provedl po vesnici. Zároveň dbal na to, abychom jako skupina všichni v pořádku dorazili do cíle. Rád s ním na pojedu zase, klidně i na delší cestu.

Vše jsem si moc užil, děkuju za organizaci!

Prokop Tomíšek

Beskydy a Javorníky - přechod, průvodce: Martin Ksandr

Pochválil bych prostředí, perfektní bandu lidí, náročnost (té bylo občas relativně hodně, ale bylo lze ji upravit a na závěr to byl zdroj dobré motivace). Průvodce Martin je super týpek, vyzná se, dokáže tě zabavit a nějak zvláštně i namotivovat. Co je super, že má přehled o lidech ve skupině a dovede podle toho upravovat dynamiku cestování. Lepší to být nemohlo.

Jan Matyáš

Víkendovka - Západní Tatry, průvodce: Kristýna "Berči" Bercsényi

S průvodkyní Berčou a s tím, jak zorganizovala a vedla celou víkendovou akci, jsem byl velmi spokojený. 

Domluva před akcí proběhla zavčas a bez problému.

Průvodkyně měla dobře připravené trasy a taky zjištěné vše důležité kolem zázemí - co a jak funguje v kempu, ceny, hospoda poblíž apod. Když se ukázalo jako vhodné na druhý den změnit plánovaný program za jiný lehčí kvůli únavě a času návratu, měla Berča v záloze návrh jiné kratší tůry - Velký Choč - a po domluvě s celou skupinou jsme program v pohodě změnili.

Tůry byly rozumně dlouhé a zůstalo dost času i na posezení u pivka a večer na táborák. Průvodkyně podporovala příjemnou atmosféru ve skupině.

Díky za zorganizování této fajn akce. Do dalších výprav přeji hodně zdaru a pěkných chvil na horách!

Lenka Janováčová

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Precizní organizace, průvodce o nás pečoval jako o vlastní děti, rozdělal pro nás za deště oheň a kdyby mohl, snese nám modré z nebe -) Moc jsem ocenila, že trasu přizpůsoboval našim silám (rozuměj prodloužil -) a počasí (v jedné restauraci jsme byli 3 hodiny -) A skvělá parta lidí!

Kubík byl neskutečný! Tak precizního a starostlivého kluka bych chtěla mít doma! Měl všechno pečlivě naplánované, starostlivě o nás pečoval a dbal na to, aby si s každým popovídal a dozvěděl se něco o něm. A když se mu u piva trochu rozvázal jazyk, žasla jsem, jak to má ve svých tuším 28 letech pěkně všechno srovnané! Thumbs up!

Bylo to moc prima a ráda pojedu s Kubíkem na Srí Lanku či do Nepálu!