Reference

Filip Fedor

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.

Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.

Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.

Martina Opavová

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Lukáš byl skvělý průvodce! Trasu měl skvěle naplánovanou, byla s ním sranda, vždy čekal na poslední členy výpravy, často kontroloval počasí (a kdyžtak podle toho přizpůsobil trasu), hlídal, aby všichni měli dostatek vody a popřípadě se ji snažil ihned sehnat. Uměl na naší výpravě udělat skvělou atmosféru, byl velice ohleduplný a nápomocný.  Vše, co by měl podle mě ideální průvodce splňovat, to splňoval i Lukáš, děkuji za tak skvělého průvodce!

Líbila se mi super parta, krásné výhledy, příroda, koupání v řece, večeře při západu slunce, celkově celá expedice. :)

Pavel

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Zbyněk je skvělý průvodce. Nejen že věděl, kam jdeme, kde se nacházíme a co je kolem nás - o čemž uměl dobře mluvit, byl zároveň i členem skupiny a jedním z nás. Jeho historky z aktivních záloh byly dalším zpestřením už tak zajímavého vyprávění. První noc jako zkušený zálesák vybral místo na spaní v lese, postavil přístřešek z plachty, kam jsem se mohl v případě deště schovat a taky mi půjčil svůj žďárák. Druhý den nás pohostil na své chalupě, poskytl gril a provedl po vesnici. Zároveň dbal na to, abychom jako skupina všichni v pořádku dorazili do cíle. Rád s ním na pojedu zase, klidně i na delší cestu.

Vše jsem si moc užil, děkuju za organizaci!

Michaela Kováčiková

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl super, milý a sympatický. Jsem moc ráda, že jsem poprvé zkusila lezení právě s někým, kdo měl pohodový přístup a motivoval nás a byl trpělivý, i když jsme lezly docela pomalu. :D

 Určitě v lezení budu pokračovat, díky moc za super zážitek!

Šárka Francová

Kurz horského průvodce - letní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Super kurz, nečekala jsem tak komplexní zasvěcení do práce horského průvodce,  byla jsem fakt hodně mile překvapená profesionalitu a příjemným přístupem všech organizátorů.  Nastartovali můj zájem a motivaci vzdělávat se v tomto směru mnohem víc. Zajímají mě teď i témata,  která mi dřív připadala celkem okrajová a nudná (ano, taková meteorologie zní na první poslech fakt otřesně) ale najednou to dává smysl, když si to člověk propojí s tím, co se kde může stát atd. Atd. Za mě fakt super akce.

Karel Cita

Víkendovka: Výzva jménem Lysá Hora, průvodce: Martin Ksandr

Martin byl super jako podpora i motivace na čtyř násobný vystup na Lysou.

Nápad čtyřikrát jít na jeden kopec aby většina z nás překonala své dosavadní rekordy zněl jako velká bláznivina. A spousta lidí z mého okolí říkalo proč to děláš, to mě jen utvrzovalo že to bude ve finále super. A taky bylo. 

Chtěl bych Martinovi poděkovat za super organizaci a nápad!

Verča Bílková

Kurz skalního lezení - základy, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Jako absolutně všechny akce, které jsem doposud s EC absolvovala byla i tahle úplně boží - skvěle vybalancovaná teorie vs lezení. Dochází mi slovní zásoba a už moc nevím jak vás originálně pochválit. :) Takže díky moc za skvělou akci a super den!

 

Jan Matyáš

Víkendovka - Západní Tatry, průvodce: Kristýna "Berči" Bercsényi

S průvodkyní Berčou a s tím, jak zorganizovala a vedla celou víkendovou akci, jsem byl velmi spokojený. 

Domluva před akcí proběhla zavčas a bez problému.

Průvodkyně měla dobře připravené trasy a taky zjištěné vše důležité kolem zázemí - co a jak funguje v kempu, ceny, hospoda poblíž apod. Když se ukázalo jako vhodné na druhý den změnit plánovaný program za jiný lehčí kvůli únavě a času návratu, měla Berča v záloze návrh jiné kratší tůry - Velký Choč - a po domluvě s celou skupinou jsme program v pohodě změnili.

Tůry byly rozumně dlouhé a zůstalo dost času i na posezení u pivka a večer na táborák. Průvodkyně podporovala příjemnou atmosféru ve skupině.

Díky za zorganizování této fajn akce. Do dalších výprav přeji hodně zdaru a pěkných chvil na horách!

Hana Matušková

Víkendovka - Západní Tatry, průvodce: Kristýna "Berči" Bercsényi

Víkendovka - Západní Tatry s Berči…to byl víkend jak korálek! Berči založila před akcí skupinu, kde nás o všem informovala. Oblast měla prochozenou a měla v zásobě i alternativní plány pro případ, že by počasí nevyšlo. Akce byla prostě skvělá a doufám, že se budu moct brzo zúčastnit další akce s Berči:)

Monika

Jednodenní ferratový kurz 8.9.2018, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Skvěle vyvážená teorie s praxí, ferrat jsme si užili úplně dosyta, kluci organizátoři byli neuvěřitelně milí a zároveň profesionální... Prostě parádní kombinace :-) 

Daniel Melichar

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

 Na expedici bych pochválil dobře vymyšlenou trasu, super vybrané ubytko, skvělý support od manželky, dávku kilometrů tak akorát..

Tomáš je výborný, profík a příjemný chlapík. 

Matěj Plch

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Chválím luxusní ubytování, možnost běžet nalehko, pěknou trasu, rozumné tempo, fajn skupinu, pár rad a triků od Tomáše. Byl to pohodově strávený víkend.

Ema Holubová

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Krásná trasa a místa na spaní, výborná atmosféra i skupina, prostě všechno bylo jak má být:)

Lukáš byl výborný. Vše měl dobře naplánované a vymyšlené. Sháněl vodu, čekal na opozdilce, upravoval trasu podle našich potřeb. Zároveň se ale nestavěl do vedoucí pozice, čímž vznikala příjemná a uvolněná atmosféra. 
Celkově mu, myslím, nebylo co vytknout:))

Ondřej Fujtík

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce hodnotím velmi pozitivně. Tomáš se o nás skvěle postaral a provedl nás krásnými místy Křivoklátska.

Nebyl jsem spokojen akorát s počasím. :D Dvakrát jsme pořádně zmokli. To bych si příště klidně odpustil. :)

Michal Š.

Horský průvodce 1: Navigace, orientace, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Bylo super, že byl vždy efektivně využitý celý den. Také je skvělé, že jsme měli možnost si teorii mnohokrát vyzkoušet a to velmi zábavnou formou. Děláte to moc dobře. Všichni jsme se bavili a zároveň se naučili spoustu věcí.

Všichni průvodci byli velmi zkušení a plní energie. Dokázali jste zaujmout a výklad byl poutavý. Chtěl bych to někdy umět, tak jako vy ?.