Reference

Markéta D.

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Andrej Tkačuk

Celá akce byla skvělá i díky průvodci, který fungoval absolutně skvěle v tom kde dával skupině prostor a jak věci byly předávány a organizovány, na všem se dalo jasně a předem domluvit, naprosto výlet doporučuju všem co rádi chodí po horách, a nebojí se i větší zátěže (což je individuální), ale vesměs se jedná o pohodový přechod a jakmile jste na hřebenech, tak si užíváte krajinu, a doufáte že počasí vydrží, což bylo naše štěstí.

Tomáš Svoboda

Bulharsko - přechod Pirinu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Pirin předčil moje očekávání, nádherný pohoří, trasa rozvržená pěkně, k tomu se sešla fajn parta lidí, bylo to relaxační.

Peťa je naprostej pohodář. Cokoliv se naskytlo za problém , hned aktivně vyřešil. Za mě spokojenost, doufám, že se s ním zas na nějaké akci potkám 

Věřím, že jsem nejel naposled, tak horám zdar!

Jan Drábek

Bulharsko - přechod Pirinu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Průvodce byl vynikající! Navodil parádní atmosféru hned od odjezdu, řízení bez problémů a bezpečně, velice ochotný  a nápomocný, ptal se, jestli je vše ok, šel napřed pro vodu, pomohl s batohem. Špica!

Cesta byla fakt dobrodružná, bez značení a skoro volným terénem. To beru jako plus. Celou dobu byla parádní atmosféra a chválím i místo na nohy v autě!

 

Petr Šubrt

Bulharské hory na sněžnicích, průvodce: Standa Dadák

Pochválil bych složení posádky. Destinaci, krásné a divoké hory které jsme navštívili právě v čase kdy tam nikdo nebyl. 
Naprosto devastující nálož zážitků. 

Jestli dobře počítám, byla to moje šestá výprava se Standou. Není to, samo o sobě, dostačující hodnocení průvodce? No ale tato výprava mu naložila na bedra nespočet zábavných situací k řešení. Ztráty, i lidské, nicméně ne na životech. Destrukce vybavení. Demolice ramene, hezky ven z jamky. To už prověří mentální stabilitu!Ale jako excelentní hráč backgamona, co vždycky dostane na prdel, ze všeho vybruslil s úsměvem! Až po návštěvě místního řeznictví, kde léčí nebohé oběti výprav expeditionu, vypadal docela vyděšeně. Nicméně dávám 9 z 10 protože mě zase poslal na zamrzlý jezero!

Po narození dcery před půl rokem nechci jezdit na delší výpravy. Takže tenhle lehčí a kratší výlet byl příjemným zlepšením životní aury. 
Díky a brzo znovu!

Milan Bajaja

Bulharsko - Stará Planina po chatách, průvodce: Honza Švábenský

Spokojenost po všech stránkách , člověk má pocit, že když cestuje s vámi ,tak je víc než zákazník , že je součástí skupiny lidí, co rádi objevují společně svět a zvyky místních obyvatel. Průvodce se o nás staral, jako o vlastní. :) Naprostá spokojenost po všech stránkách. Schopnost změny programu, dle potřeb skupiny a maximální podpora těch, co ji potřebovali. A v neposlední řadě, skvělí hudební zážitek.

Doufám, že se s vámi ještě podívám do dalších končin světa a poznám spoustu nových lidí . Ještě jednou díky, za super zážitek, ani se nám nechtělo vracet.

Adam Vojtíšek

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Andrej Tkačuk

Pochválil bych určitě tu peckovní kombinaci horského treku s dobrým pivkem na okolních chatách. A pokaždé jiné večerní zakončení s příjemným chatařem s dobrou večeří vykuchtěnou stream přímo z jeho rukou. Vždy v trochu jiné atmošce na trochu jiném místě a v jiném prostředí, a s jinou partou ostatních turistů. 

Průvodce Andrej má charisma přirozené autority. Dokáže se skvěle postarat o skupinu, zastat zodpovědnost kde je třeba. Při řízení i na treku. V náročném terénu či výstupku dokáže pomoci či zvážit řešení v pravý okamžik. Andrej hýří pozitivní energií a upřímným zájmem, to vše Tě nabijí že chceš jít dál i když jsi třeba už dost unavený.

Martin Čerňan

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Honza Švábenský

Honza byl po celou dobu velmi profesionální, skupinu podporoval, určitě bych se s ním nebál vyrazit na další akci. A spolehlivě řídil většinu cesty. Významnou výhodou akce bylo spaní na chatách, akce je tak vhodná i pro méně zdatné turisty, kteří nechtějí nosit vše na zádech. Termín na konci září je ideální, na horách je pořád příjemně a je šance na stabilní počasí. :)

Leňa

Velikonoce v bulharských horách - Poslední místo, průvodce: Jakub Frank

Průvodce hodnotím nejvíc moc nejlíp, jak to jenom jde ! Opravdu. Kuba měl od začátku do konce dobrou náladu, neustále nás bavil, vyprávěl zážitky a zkušenosti z cest. Má veliký rozhled, takže přinášel stále nové a nové informace ke všem tématům, co jsme si vymysleli a my jsme ho prostě milovali ! Také je to velký profík - zaškolil nás v lavinové problematice, při náhlé změně počasí dbal na bezpečnost, ve chvíli potřeby změnit plán měl hned trilion nápadů a všechno šlo prostě jako po másle. VELKEJ DÍK pane DELEGÁTE FRANKU, jste fakt týpek :)

Úplně úpřimně Vám chci napsat, že jste všichni totální profíci a srdcaři ! Každá výprava stojí za to. Průvodci jsou ostřílení borci, výpravy jsou skvěle promyšlené, pokud něco nevyjde podle plánu, vždy se najde náhradní řešení a pokračuje se s úsměvem dál. Z každé akce si pokaždé odnáším spoustu zážitků a emocí. Děkuju za to, jak skvěle to děláte a těším se na další akci. DÍK !!!

Pavel Pechman

Nejvyšší balkánské vrcholy, průvodce: Eva Mariánková

Eva byla naprosto super - připravená na všechno, domluva (na cokoliv) úplně v pohodě, hora trpělivosti a hlavně spíš parťák a kamarád.

Ač bych jindy preferoval víc punk, hodně se mi líbila připravenost ohledně vytipovaných míst na spaní. Nemuset v počasí, které jsme měli (vedro), jezdit dvě hodiny po okolí a hledat rozumné místo, ale naopak se místo toho pořádně najíst nebo vykoupat, bylo super. Byl jsem spokojený snad se vším kromě vlastní fyzičky a nevyhnutelného návratu domů.

 

Ferdinand Jagelka

Bulharsko - Stará Planina, průvodce: Andrej Tkačuk

Naozaj skvelý sprievodca! Spolu s priateľom sme mali trochu pomalšie tempo, Andrej to vždy skvelo vymyslel a nakoniec sme to vždy v pohode zvládli. 

Ďakujem mockrát za skvelú expedíciu. Bola to moja prvá viacdňová turistika s prespávaním na horských chatách, verím však, že nie posledná. Je skvelé, že sa človek nemusí starať o ubytovanie a cestu, odpadá tak dosť starostí. Samotná turistika bola síce chvíľami náročná, ale príroda okolo a výhľady stáli za to! 

Bianka Muráriková

Bulharsko - Stará Planina - Poslední volné místo, průvodce: Eva Mariánková

Pochvalila by som prostredie, prírodu, vajíčkový chlieb s marmeládou, bulharských chatárov , našu skupinku, žihľavovú polievku, Plovdiv. To je to čo mi práve teraz napadlo, ale je toho veľa. :)

Evka bola perfektná a ďakujem jej, že mi dodávala odvahu aj za skvelú organizáciu. Veľmi super.

Nemám nič, s čím by som bola nespokojná, všetko bolo príjemné.

 

Zuzana Kubalová

Nejvyšší balkánské vrcholy - PLNO, průvodce: Jan Žert

Akce měla výborně rozvržený plán. Průvodce (Honzík) je pohodář, bavič a hlavně na svém místě . Profesionální přístup, vzniklé mini zádrhely zvládl rychle, s úsměvem a klidnou hlavou vyřešit. Klobouk dolů za řízení auta během celé akce a ještě do toho vše organizovat. Velké plus za informovanost ohledně míst, které jsme navštívili (a nebylo jich málo za těch 12 dní), ať už historická tak i aktuální fakta. Byla jsem s vámi na 2 akcích a prozatím jsem nadšená, takže jen tak dál. :)

Domča

Bulharsko na sněžnicích - PLNO, průvodce: Martin Dubec

Program, resp. trasa je veľmi dobre zvolená. Za celý čas sme stretli len pár ľudí, čo se veľmi oceňuje. Náročnosť zodpovedala popisu. Bola som absolútne spokojná :-)

Citrus je pohoďák. Počas výpravy bol primerane nápomocný a vedel si poradiť v akejkoľvek situácii. Napriek tomu, že bol na tejto výprave prvý-krát, vôbec to nebolo poznať. Všetko klaplo bez problémov :-) Opäť sa stretla super partia, veľmi dobre som sa bavila, hoci to bolo pre mňa náročné. A tu mi práve Citrus pomohol, že mi požičal svoju huskynu Freyušku, ktorá bola do kopca veľký pomocník -)

 

 

Natália Gachallová

Nejvyšší balkánské vrcholy, průvodce: Eva Mariánková

Super parta a průvodce. Líbilo se mi střídání dnů v horách s odpočinkovějšími dny na přesuny a památky/kulturu. Program byl nabitý, ale v případě potřeby i dost flexibilní na to, aby se všichni cítili v pohodě.  Nemůžu vytknout zhola nic.

Evka byla naprosto skvělý průvodce, na kterého byl spoleh, vše klapalo skvěle, každý problém vyřešila s grácií a nepokazila žádnou srandu. Organizace na jedničku a i lidsky jsme si, myslím, dost sedli.

Díky moc, Evi! Bylo to super!

 

Lenka Kristková

Bulharské hory na sněžnicích, průvodce: Standa Dadák

Velice se mi líbila různorodost této akce. Náročnost terénu byla proměnlivá a tak mohl člověk na chvíli i odložit hůlky a zablbnout si ve sněhu a pak si dát pořádně do těla. Jednodenní výlet na lehko v metrácích prašanu hezky proložil delší šlapání s krosnou v nekonečné mlze. Různorodost aktivit je určitě předností této expedice. Návštěva chrámu, wellnesska, tůra a pak i práce s lavinovkou. Takový malý workshop poskytl vhled do náročnosti práce s tímto vybavením, přišel mi hodně poučný, zajímavý a vlastně i zábavný. Mám z toho dobrý panický zážitek :D Zároveň byly skvělé i volnočasové aktivity a chápu, že je to už hodně i o účastnících a průvodci. Sešla se skvělá parta, která si užívala i hraní her, povídání si a rozjímání nad životem nebo třeba kopání záhrabu, což vyneslo celou expedici zase o úroveň výš.

Průvodce hodnotím jako velice optimistického člověka, co v potřebných momentech převezme odpovědnost za skupinu, zachová chladnou hlavu a najde nejvhodnější řešení vzniklé situace. Dokázal stmelit skupinu kuřáků i nekuřáků, pijanů i abstinentů a rozkecal i introverty :D Skvělá práce. 

Co k tomu dodat. S nadšením už vyhlížím další expedici a těším se, jaké nové lidi poznám a co se ještě naučím. :)