Reference

Radek Hrbáček

Švédsko na běžkách, průvodce: Jakub Frank

Kuba byl skvělý, pořád měl dobrou náladu, vyšel vstříc všem požadavkům skupiny, vyřešil všechny problémy, které se vyskytly a nešel do zbytečného rizika.

Markéta Šťastná

Silvestr na běžkách ve Femundsmarce - PLNO, průvodce: Honza Bořil

Líbila se mi kombinace domluveného plánu, super timing a nechyběla spontánnost a prostor pro jiné alternativy. Regulace teploty auta byl někdy kumšt, ale to se vždy poladí za běhu. Plánování, operativa a celkový dojem z terénu - opravdu pecka! 

Ohledně průvodce byla jsem příjemně překvapená, jak tak mladý průvodce je schopný, pohotový, má přirozenou autoritu a ještě byl součástí grupy jako běžný člen. Vracel se pro nás pomalejší (na běžkách), nikoho nehonil, vždy o všem informoval a byl erudovaný, co se týče běžkařského vybavení a techniky. Respekt! Za mě opravdu pecka a jednička s *, ještě jednou moc děkuji!

Kristyna Matoulkova

Norsko - Femundsmarka a Dovrefjell - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Standa byl super průvodce. Byla s ním fakt sranda, ale zároveň jsem se s ním cítila bezpečně. Líbilo se mi, jak se s lehkosti vypořádával se všemi nástrahami a přitom se dokázal pořád usmívat. Plus se s ním dobře kecalo. Po pár dnech jsem měla pocit, jako bych ho už znala roky, jako fakt. Dala bych mu určitě pět z pěti, a kdyby to šlo, tak klidně i šest z pěti za to, ze vzal s sebou svoji prima manželku.

Pochválila bych plán výpravy (fakt jsem se nenudila), super parta, troška toho adrenalinu sem tam, večeře u ohně a zodpovědný pitný režim. Norsko bylo rozhodně zatím jedna z nejlepších dovolených, na kterých jsem zatím byla a za to díky!

Lucie Savková

Švédsko na běžkách - PLNO, průvodce: Matěj Štrunc

Průvodce byl perfektní! Milý, společenský, pohotový. Nebojí se improvizovat a změnit program dle aktuálních potřeb a chutí skupinky. V každé situaci srší humorem, povzbuzuje skupinku a dokáže vyhecovat i toho nejlenivějšího člena výpravy. Přitom zodpovědný a připravený na každou situaci, při problémech v záloze jedno, dvě řešení. A vše s úsměvem a humorem jemu vlastním.

Michal Kolcarek

Norsko - Femundsmarka a Dovrefjell PLNO XX, průvodce: Barča Podlipná

Měli jsme jet do Norska, které nám 2 týdny před odjezdem zavřelo hranice a Barča rychle vymyslela podobně úžasnou akci ve vedlejší zemi! Kvůli Covidu jsme tedy nakonec vyrazili do Švédska. A toho si cením na průvodkyni asi nejvíc. Podařilo se jí nadchnout všechny účastníky, takže skupina jela v původní podobě. Celá akce byla příjemně pohodová, probírali jsme program a hodně se to řídilo rozhodnutím skupiny. Nejsem si jistý, že se to dá uvést jako relevantní plus průvodkyně, ale to, že s sebou vzala svého přítele, který danou oblast zná jako své boty bylo taky super. Osobně jsem si moc užil i prohlídku Stockholmu, na kterou Barča poskytla zajímavé kulturní info. Vzít psy nemuselo vyhovovat každému, ale za mě super!

Krásně vyvážena akce. První den ve Švédsku ve znamení dlouhé cesty byl proložen parádními zastávkami. Prohlídka Helsinborgu v 6 ráno byla parádní. Pak pěkný trek na tři dny. Plutí na lodích byla taková třešnička na dortu, něco, co tuhle akci udělalo speciální. Druhá půlka akce byla víc kulturní. Vypustili jsme těžký trek, což hodnotím kladně, protože podmínky nebyly ideální. Nahradili jsme to, ale návštěvou krásné Uppsaly a prodlouženou návštěvou Stockholmu, takže za me paráda.

Darina

Švédsko na běžkách - PLNO, průvodce: Matěj Štrunc

Chtěla bych pochválit pestrost v možnostech běžkování - luxusně upravené stopy i křupavá divočina. Pestrost v místech pro spaní. Velikost skupiny. Kombinace tam letadlem, nazpět autem. Krásný začátek nového roku.

Matěj mi sedl maximálně. Jsem zvyklá cestovat sama nebo s kamarády a do pořádané akce jsem se nechala přemluvit kamarádkou, a tak jsem se vlastně osoby průvodce bála ) skupinové dynamiky ) Jsem vděčná, že jsem díky Matějovi mohla překonat stereotypy, který jsem o hecujích borcích průvodcích měla, aniž bych si to uvědomovala. Bylo mi příjemný, že Matěj vlastně naší oblast neznal, a tak mohl být uchvacován spolu s námi. Měla jsem v něj velkou důvěru, v jeho cit pro skupinu a užila jsem si prostor, který dával pro společné plánování a rozhodování. Bylo mi s ním dobře, ať už na mrazu nebo u kávových či auto- dýchánků.

Díky za vaší práci, tuplem v době covidu!!

Miroslav Kulovaný

Norsko - Femundsmarka a Dovrefjell PLNO XX, průvodce: Barča Podlipná

Neskutečně různorodá výprava, která bavila od začátku až do konce. Za relativně krátkou dobu jsme viděli kus Švédska. Nikdy nepanovaly žádné zmatky a nepromrhal se jediný den. Navíc to, že mi lidi, které jsem znal 6 dní připravili narozeninovou oslavu, bylo velmi milé. Průvodkyně byla skvělá. Nejenže vše skvěle zařídila a vymyslela, ale bylo i možné se na lecčems rozumně domluvit.

Už se těším na další výpravu!

Hanka Pevná

Lofoty - na sever od slunce - PLNO, průvodce: Matěj Štrunc

Líbila se mi vyváženost expedice. Prošli jsme místa, která jsou zajímavá z hlediska přírody, ale i města a kulturně-historická místa. Největší dojem ve mně zanechalo přespávání na nejsevernějším bodu Evropy a na pláži Kvalvika. Jsou to zážitky, které mi zůstanou na celý život.

Matěj je výborný průvodce. Dokázal si poradit v nejrůznějších situacích. Je vidět, že sám hodně cestuje. Uměl mě podpořit a rozesmát, i když mi do smíchu třeba nebylo. Rozhodně bych s ním jela znovu. :)

Sofia Adamová

Lofoty - na sever od slunce - PLNO, průvodce: Matěj Štrunc

Hodně jsme toho zažili, viděli, zvládli, každý se v něčem musel překonat, jít za hranici svého komfortu, což si myslím, že je hodně přínosná zkušenost. Místa, kde jsme byli byly krásný!!!

Průvodce je podle mě člověk na správném místě! Dokázat pracovat se skupinou různých lidí a potřeb, neni vůbec snadný. Má pro průvodcování vlohy, baví mě, že nechává účastníkům prostor si akci užívat po svém, nikoho do ničeho nenutí, ale zase podpoří v překonání se. 

Martin

Silvestr na běžkách ve Femundsmarce, průvodce: Eva Mariánková

Celkově nápad jet na běžky do Norska byl super. Člověk by se tak daleko kvůli běžkám třeba nevypravil, ale rozhodně se to vyplatilo, byl to zážitek a jel bych zas. Dobrá volba chaty i lokality kde bylo množství upravených tras.

Evka je velmi zkušená průvodkyně kterou jen tak něco nerozhodí, je vždy připravená a přemýšlí dopředu o všech detailech. Při tom ale umí improvizovat na místě a sama si akci užít jako by byla sama účastník. Rozhodně se s ní nebudete nudit.

Díky!!

Helena Večerková

Lofoty - Na sever od slunce - PLNO, průvodce: Eva Mariánková

Eva je člověk na svém místě. Chytrá, schopná, pohodová, výborná parťačka. Skvěle naplánované treky a místa k přespání, schopnost improvizace vzhledem k počasí. Navíc výborná řidička. Věnovala se nám o den dřív, protože jsme všichni o den dřív přiletěli. Výborné organizační schopnosti. Není co vytknout.

Tato akce pro mě byla výjimečná. Sešla se parta super lidí, byla velká pohoda, nádherná příroda vše umocnila. Všechno bylo skvělé!

 

Pavla Lengalova

Švédsko na běžkách - PLNO, průvodce: Matěj Štrunc

Pochválila bych způsob organizace, všechny informace byly dostupné včas, žádné zmatky, cesta tam s zpět proběhla úplně hladce. Ubytování v Särna bylo přesně šité na tento typ akce. Neměnila bych vůbec nic, vše do sebe zapadalo a tak jaksi patřilo k sobě.

Průvodce byl bez chyby! Nestresuje, nabízí možnosti a nechá skupinu společně rozhodnout. Poradí, když vidí, že to někdo potřebuje. A má v zásobě spousty triků, jak výpravu udělat zajímavou.

Díky! Těším se na další cesty!