Reference

Ivana Veverková

Patagonie, průvodce: Eva Mariánková

Evka byla naprosto perfektně připravená, vše okamžitě řešila, zapadla skvěle do party. Nemám žádné výhrady.

Chválím expedici celkově. :)

Tomáš Roub

Patagonie - PLNO, průvodce: Ondřej Švirák

Byla to pecka po všech stránkách! Program byl vyvážený, po treku byl vždy čas na regeneraci.

Průvodce hodnotím pozitivně - Ondra byl během expedice pozitivní, pohotový, ochotný, naslouchal potřebám skupiny. Je nevyčerpatelnou studnicí znalostí ze světa outdooru a cestování. Fuckupy (ty k cestování patří!) ze strany místních hostelů a autobusových společností řešil s chladnou hlavou (ve španělsky mluvících zemích jsou podobné fuckupy koloritem, bez nich by to byla na cestě nuda :-D ).

Byla to jízda! Těším se na další zážitky s Expedition Clubem :-) 

 

Olga Martinová

Patagonie, průvodce: Daniel Bokiš

Organizační stránka byla velmi dobrá - v naprosté většině případů byl dostatek času vše potřebné stihnout, bez zbytečného stresu (a zároveň bez pocitu, že se nic neděje). A samozřejmě - Patagonie je nádherná!

Průvodce byl velmi dobře připraven a všechny problematické situace rychle vyřešil. Zároveň byl celou dobu velmi nápomocný, akční a ještě navíc v dobré náladě (což nevím, jak dělá). Pět hvězdiček z pěti. :)

Jana

Patagonie - PLNO, průvodce: Tom Cimr

Tom byl skvělej průvodce. Velmi přatelskej, vše měl velice dobře naplánovaný a zorganizovaný. Když byl na místě nějaký problém, tak ho hned řešil a našlo se alternativní řešení. Celkově to byla super akce - krásná příroda, skvělý lidi, rozložení jednotlivých etap treku (co se délky týče) tak akorát, takže byl čas i na odpočinek a v druhé polovině expedice bylo dost příležitosti si poradně užít i výborné argentinské steaky a chutné místní pivo.

Andrej Tušan

Patagonie - PLNO, průvodce: Ondřej Švirák

Vďaka Expedičnému Klubu som sa dostal do Patagonie, po ktorej som davno túžil, ale iba vďaka Vám som sa tam prvý krát odhodlal. Skvelé treky v spoločnosti skvelej partie ľudí, ktorí sa na tejto expedicií zišli.

Radka Šiborová

Patagonie, průvodce: Petr Tobolák

Petr bol skvelý průvodce. Dostali sme vždy potrebné informácie, všade sme dorazili včas, vytváral dostatočnú rezervu a o nič sme sa nemuseli starať. Moc sa mi páčilo, ako dokázal riešiť problémy a prípadné zmeny kvoli počasiu. Neustále sa uisťoval, či sme s tým všetci okej. Chceli sme ísť za tučniakmi, tak to hneď od začiatku s nami riešil a vybavil nám tam výlet. Chceli sme ísť navyše k ľadovcu, tak to tiež parádne zariadil. A vždy vedel nájsť parádne miesto na jedlo. :)

Na expedícii by som pochvalila najmä:

- Prisposobenie programu, či už kvoli počasiu alebo niečo navyše (výlet za tučniakmi, k Perito Moreno)
- Riešenie problémov (stratená batožina, zlá rezervácia) všetko sa v klude vyriešilo
- Všade sme chodili na čas (som dochvílny človek a toto si velmi cením :D)
- Zišli sme sa fajn parta ludí

Skvelá výprava ! 

Jakub Šibor

Patagonie, průvodce: Petr Tobolák

Peťa byl opravdu profík a myslím si, že to neměl jednoduché. Na výpravě nás potkalo ne zrovna málo komplikací, ale žádnou jsme nemuseli řešit. Meškalo letadlo, ztráta batohu, změna počasí atd... O vše se postaral a já si mohl opravdu plně užít svou dovolenou. O všem jsme byli včas a dostatečně informováni a program uzpůsoboval našim požadavkům a přáním. Nejvíc mě dostal, když po 22km v brutálním vedru vytáhl 7kg meloun. To byla neskutečná vzpruha a nabití energie. Oceňuju, že myslel i na narozeniny mé ženy a že zařídil, aby jí v kempu upekly dort. Taky jsem si pochvaloval jeho smysl pro debužírování a vkus na restaurace.

Celkově se mi líbil program a místa které jsme navštívili. To že bylo vše zařízené a řešil jsem jen kde si koupit pivo a o vše ostatní se postaral Peťa.

Boží, s expe pojedu určitě rád znovu.

Johana Kašparová

Patagonie, průvodce: Standa Dadák

Standa je super průvodce. Je velmi společenský, přátelský, milý a díky těmto vlastnostem je skvělý stmelovač lidí. Vznikla skvělá parta a určtitě se ještě někdy setkáme. V jakémkoliv problému, nouzi pomohl. Byl na něho spoleh a o každého člena se zajímal. Po této výpravě neberu Standu pouze jako průvodce, ale jako přítele. 

Byl to pro mě zážitek, který mě polil štěstím a naplněním. Ukázal mi i své hranice a o to víc mě to posunulo v seberozvoji. Díky této výpravě jsem získala přátelství.

Zkrátka na tuhle výpravu nikdy nezapomenu. 

Jana Koscova

Patagonie, průvodce: Petr Tobolák

Znám Petra již z minulosti, ale v roli průvodce jsem měla tu čest poprvé. Petra vřele doporučuji a to nejen z toho důvodu, že to byl můj kámoš. Ač byla akce velmi náročná na organizaci páč se bavíme o jihoameričanech a jejich "manana" stylu, podařilo se Petrovi, ze všech tzv."fuck-upu" (zpožděné zavazadlo - půjčovaní výbavy, zpožděné lety, zrušené ubytovaní...) vybruslit s gracií takovou, že o mnohých průserech jsme ani netušili. Petra jako průvodce všem doporučuji - je to člověk jenž neustále sleduje náladu skupiny, je připraven komukoli/kdykoli pomoci, organizačně poladit akci tak, že to neovlivní akci. Sešla se super parta, které byl Petr skvělým náčelníkem.
Ač jsem jinak dosti kritická osoba, tak tady nemám co vytknout. Skvělá práce Petře!

S Expe už toho mam projeto celkem dost - hlavně v minulosti takže je možnost srovnávat. Petr se u mě přidal do skupiny top průvodců jako je Švirda nebo Marťas Ksandru.